İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özge Yücesoy çikolata gerçeklerini açıkladı

Gıda mühendisi genç girişimci Özge Yücesoy çikolata gerçeklerini açıkladı. El yapımı kaliteli çikolata ustası Glories, gerçek çikolata kullanarak geliştirdiği yerli ürünler, global markaların lezzetleri ile yarışıyor. Markanın ürünleri palm yağı ve glikoz şurubu içermediği için hem ruhu hem vücudu besleyen sağlıklı çikolata seçenekleri sunuyor. Üstelik antioksidan özelliği ve serotonin hormonu desteklemesi nedeniyle kalp damar sağlığını koruyor.

Gerçek çikolata yediğinizde ne olur?

Gerçek çikolatada sadece kakao yağı bulunur. Kakao yağı vücut sıcaklığında eridiğinden, tadına baktığınız andan itibaren damağınızda bir lezzet şöleni başlar. Lezzeti keyif verir. Vücut sıcaklığında erimesi nedeniyle damar sertliğini engellemeye yardımcı olur. Cilt kuruluğuna ve yaşlanmaya karşı etkilidir.

Gerçek çikolata yerine yaygın kullanılan Kokolin yerseniz ne olur?

Çikolata yapımında kakao yağı haricinde, palm yağı gibi alternatif yağlar kullanılıyorsa, ortaya çıkan ürüne kokolin denir.  Ağzınızda kolay erimez, kolayca yutulmaz. Midede yanma hissi yaratabilir. Vücut sıcaklığında erimediğinden kolesterolün oluşumuna yardımcı olur.

Kakao çekirdeği gibi kuru bir maddeden elde edilen kakao yağı hem azdır, hem daha zor bulunur ve dolayısıyla daha pahalıdır. Bu nedenle daha ucuza mal olan kokolin üretimi yaygındır. Ancak bu ürünler sağlık açısından çikolata ile aynı faydalara sahip değildir.

El yapımı, yerli üretimle Glories Çikolata global pazara koşuyor

El yapımı kaliteli çikolata ustası Glories, gerçek çikolata kullanarak geliştirdiği yerli ürünler, global markaların lezzetleri ile yarışıyor. Markanın ürünleri palm yağı ve glikoz şurubu içermediği için hem ruhu hem vücudu besleyen sağlıklı çikolata seçenekleri sunuyor. Üstelik antioksidan özelliği ve serotonin hormonu desteklemesi nedeniyle kalp damar sağlığını koruyor.

Gıda mühendisi genç girişimci Özge Yücesoy tarafından geliştirilen ve Türkiye’de en zengin ürün çeşidi olan markanın Bomonti’de sevimli bir çikolata mağazası bulunuyor. Hem kurumsal hem de bireysel yılbaşı paketlerinde kaliteli çikolata seçeneklerini tüketicilerle buluşturduklarını belirten Yücesoy “Glories Çikolata olarak, Belçika’dan ithal ettiğimiz birinci sınıf hammaddeyi, üretim tesisimizde katma değeri yüksek yerli ürünler haline getiriyoruz. Dünya markalarıyla kaliteli çikolata kategorisinde rekabet ediyoruz. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen kurumsal firmalarının taleplerini karşılıyoruz.“ diyor.

Dünyanın nadir yerlerinde yetişen kakao çekirdekleri çikolata hammaddesi olarak Glories üretim tesislerine geliyor. Bu hammadde ile global standartlarda, kaliteli çikolata üretimi yapan markanın ürün yelpazesinde, lavantalı, naneli, antep fıstıklı, çilekli, vişneli, deniz tuzlu gibi farklı tatlarda büyük beğeni kazanan yüzü aşkın çikolata çeşidi bulunuyor.  Glories Anadolu Lezzetleri serisi ile, Urfa’nın acı biberi, Isparta’nın gülü, Obruk peyniri, Damla Sakızı, Antakya Çıtır Balkabağı,  Türk kahvesi gibi geleneksel tadları lezzetli çikolatalara dönüşüyor. Ürünlere, satış mağazasının yanı sıra online platformdan ve seçkin satış noktalarından ulaşılabiliyor.

Glories Çikolata Hakkında

Glories, el yapımı eşsiz lezzetleriyle ve uzman kadrosuyla kurumlara yönelik ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır. Çikolatayla başlayan butik üretim anlayışı, kurumların ihtiyacını anlama ve onlara uygun çözümler sunma noktasında devam etmektedir. Glories, özel günlerde, etkinliklerde, fuarlarda, lansmanlarda tercih edilen kurumsal ürünleriyle, Türkiye’nin otomotiv, finans, perakende, tekstil gibi farklı sektörlerde yer alan lider markalarının çikolata tedarikçisidir. Vasat ürünlerle hazırlanmış standart kutu seçenekleri yerine, kurumsal partnerlerine özel seçimler sunabilen Glories, doğru şekilde sunulan el yapımı çikolatanın iş dünyasında kişileri ve kitleleri etkilemekte ne kadar büyük rol oynayabileceğini kanıtlamıştır.

Kurumlara değer katacak ürünlere, Bomonti Satış Mağazası, kaliteli perakende noktaları ve  www.glories.com.tr online satış adresinden ulaşabilir.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.