İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bursa Payitaht Çarşı Projesi

850.000 metrekarelik alanıyla dünyanın en eski ve en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan çarşıda yenileme çalışmaları kapsamında İç Fidan Han ve Kubbeli Hâl yapıları tarihî dokuya uygun olarak restore edilmeye başlandı.

Osmanlı’nın ilk büyük çarşısı olan, 700 yıllık bir geçmişe sahip Tarihî Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ni yeniden cazibe merkezi yapmayı amaçlayan Payitaht Çarşı projemiz kapsamında kurumsal gelişim programlarını esnafımızla buluşturduk. Program kapsamında düzenlenen 10 farklı eğitime 1.500 kişi katıldı.

Tüketicilerin kampanya ve çarşıyla ilgili her türlü soru ve görüşlerini yanıtlamak üzere tüketici güven ofislerini kurduk. “Tarihin Mirası, Alışverişin Âlâsı” sloganıyla yola çıktığımız Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri etkinliğiyle Çarşı’daki ticareti canlandırıp Bursalıların aynı anda hem sosyalleşme hem de alışveriş yapma talebine yanıt verirken 10 otomobil, 10 dizüstü bilgisayar ve 10 cep telefonunu çekilişle kazanan talihlilere armağan ettik. 1.150 üyemizin katıldığı Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri’nde bölge esnafına 20 milyon TL ciro sağladık.

127 yıl önce Koza Han’da temelleri atılan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Payitaht Çarşı projesiyle köklerine ve tarihine sahip çıkıyor.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.