İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çağatay Odabaş Kimdir? Hakkında Temel Bilgiler

İstanbul doğumlu olan Çağatay Odabaş halen İstanbul’da çalışmalarına devam ettirmektedir. 1980, İstanbul doğumlu Çağatay Odabaş kısa sürede çok önemli başarılara da imza atmıştır. 1995 ile 1998 yılları arasında resim bölümünü Yıldız teknik üniversitesinde, 1998 ile 2002 yılları arasında ise resim eğitimine Marmara üniversitesinde devam etmiştir. Viyana’da bir süre sanat araştırması yapmıştır.

Çağatay Odabaş’ı son derece canlı sinematografik çalışmaları ile kendi imzasıyla açık ara resim ağırlığı çalışmaları da bulunmaktadır. Çağatay Odabaşı eserlerini merak edenler ve araştırmak isteyenler adresine bakabilir.

Çağatay Odabaş

Çağatay Odabaş’ı baştan ifade etmek gerekirse çok yaratıcı ve değişik sanat alanları vardır. Bunlardan bir tanesi ise kendi alanında geniş kapsamlı olan buna paralel, plastik sanatlar olarak bilinen resim sanatıdır. Sanat tarihi insanlık tarihi kadar geçmişte olan ve insanlar için yaşamlarında çok önemli diğerleri olan bir olgu olmaktadır. Gerek ülkemizde gerekse dış ülkelerde resme bağlı yan dallarda ise dünden bugüne dek öne çıkan sanatçılardan biri olarak yer almaktadır. Çağatay Odabaş genç neslin harika sanatçılarından bir tanesi olarak kabul edilmiştir. Çağatay Odabaşı eserlerini merak edenler ve araştırmak isteyenler https://sevildolmaci.com.tr/tr/sanatci/cagatay-odabas adresine bakabilir.