34.6 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Doç. Dr. Nurten Çetin Kimdir?

Doç. Dr. Nurten Çetin Kimdir?

Doç. Dr. Nurten Çetin 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden Prof. Dr. Abdülkadir Özcan’ın danışmanlığında hazırladığı “Belgrad’ın Vukuat-ı Sahihası” konulu tezi ile mezun oldu.

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Anabilim Dalında, Yrd. Doç. Dr. Elçin Macar’ın danışmanlığında hazırladığı “Başbakanlık Osmanlı Arşivi Belgelerine Göre Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi Girişimi” konulu tezi ile Yüksek Lisansını tamamladı.

2004 yılında Selçuk Üniversitesi’nde Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi okutmanı olarak göreve başladı.

2011 yılında Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Anabilim Dalında, Prof. Dr. Osman Akandere’nin danışmanlığında hazırladığı “Son Sadrazam Ahmet Tevfik Paşa” konulu tezi ile doktor unvanını aldı. Bu çalışma Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi tarafından 2016 tarihinde yayımlandı.

2012 Yılında Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, TC Tarihi Anabilim Dalı Öğretim üyesi olarak atandı.

20 Ekim 2017 tarihinde Doçent unvanını aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu üyesidir. Ekim 2017’de Cumhuriyet Tarih Anabilim Dalı Başkanlığı görevine, 14 Kasım 2018’de Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevine atandı.

2020 Yılı Ocak ayında Trakya Üniversitesi’nin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı görevine atandı.

Edebiyat Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu üyesidir. II. Meşrutiyet Dönemi, Milli Mücadele Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi ile ilgili yayınları bulunmakta olup bu konulardaki çalışmalarına devam etmektedir.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SGB’de görev dağılımı yapıldı

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) genel kurulu sonrasında göreve seçilen yönetim kurulu kendi arasında toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.  Sakarya’da mesleki anlamda...