İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Murat Yavuz Kimdir?

1978 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde doğdu. Eğitim öğretimini sırasıyla; ilkokul-İhsaniye Denizevler İlkokulu, Ortaokul-Gölcük İmam Hatip Lisesi, Ortaöğretim-Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi (Mez. Tar.:1995), Lisans-Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümü (Mez. Tar.:1999), Lisans-Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü (Mez. Tar.:2017), Tezli Yüksek Lisans-Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümü (Mez. Tar.:2001) tamamladı. Formasyon eğitimini Mimar Sinan Üniversitesinde alarak öğretmenlik stajını Beşiktaş Lisesinde yaptı. Ayrıca İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında Borsanın işleyişi, sermaye piyasasının temel unsurları konusunda eğitim alarak İMKB Eğitim ve Yayın Müdürlüğünde staj yaptı. Halen Anadolu Üniversitesi Siyasal İletişim e-sertifika programını takip etmektedir.

1999 yılında Gölcük İhsaniye İlköğretim Okulunda ders saati karşılığı ücretli İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı. 2000 yılında Gölcük Mehmet Akif İlköğretim Okuluna matematik öğretmeni olarak atandı. Uğur Mumcu İlköğretim Okulu, Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Barbaros İlköğretim Okulu, Değirmendere Hacı Halit Erkut Lisesi, İhsaniye Lisesi okullarında matematik ve geometri öğretmenliği yaptı. 2004 yılında Gölcük Saraylı İlköğretim Okulu kurucu müdürlüğü, 2007-2009 yıllarında ise İhsaniye Lisesi müdür yardımcılığı görevlerini yürüttü.

2009 yılında Gölcük ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak görevlendirildi. 2011 yılında Gölcük Belediyesine Başkan Yardımcısı ve aynı yıl Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı. Şube Müdürlüğü süresince; Kültür, Spor, Bütçe, Eğitim Öğretim, Hukuk, Strateji Geliştirme, Özel Öğretim, Özel Eğitim, Yaygın Eğitim, İnşaat ve Emlak, Bilgi İşlem ve Sınav Hizmetleri, Destek, İnsan Kaynakları bölümlerini sorumluluğunda yürüttü. Toplam Kalite Yönetimi, Satranç Eğitimi, İnceleme-Soruşturma Teknikleri, Özel Öğretim Mevzuatı gibi hizmet içi eğitimlere katıldı. Aday memur yetiştirme programlarında eğitmen olarak görev aldı. Gölcük Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği, Tüketici Hakem Heyeti 2. Başkanlığı, İlçe Seçim Kurulu Üyeliği ile birlikte İSO 9001, AB projeleri ve ilçe milli eğitim müdürlüğü uhdesinde pek çok yerel projenin yürütücüsü olarak görevlendirildi.

Mayıs 2016’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesine Şube Müdürü olarak naklen atandı. Sırasıyla Müzeler Şube Müdürlüğü Kurumsal İlişkiler Koordinatörü, Spor Şube Müdürlüğü Ücretsiz Spor Okulları Proje Koordinatörü, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Eğitim Koordinatörlüğü görevlerinin ardından Yaygın Eğitim Şube Müdürü olarak atanarak 17 Temmuz 2017 tarihinde görevine başladı. Evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.