30.4 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Cerrahpaşa Kütüphanesi yakında hizmete giriyor

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitesi ile Fatih Belediyesi arasında imzalanan protokol ile yapımına başlanan Cerrahpaşa Kütüphanesi yakında hizmete giriyor. Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan yapım çalışmalarında son aşamaya gelinen kütüphanede incelemelerde bulundu. 

24 Eylül 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın ve Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan tarafından imzalanan protokole göre, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa öğrencileri ve Fatih halkının kütüphane ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen Cerrahpaşa Kütüphanesi projesinde sona gelindi. Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan yakın zamanda faaliyete geçmesi planlanan kütüphaneyi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

-Kütüphane ile önemli bir ihtiyaç karşılanmış olacak

Bünyesinde okuma salonları ve grup çalışma alanlarının yanı sıra, açık ve kapalı oturum alanları da yer alacak olan kütüphane, aynı anda 186 kişiye hizmet verebilecek. 500 m² yapı alanına sahip Cerrahpaşa Kütüphanesi’nde ayrıca 1655 m² peyzaj alanı bulunuyor.

Kütüphane faaliyete geçtiğinde özellikle Cerrahpaşa Yerleşkesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik önemli bir ihtiyaç karşılanmış olacak. 

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Biathle Triathle Şampiyonası Kocaeli’de başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) tarafından Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe Halk Plajı’nda gerçekleştirien Biathle...