Cevat Ayhan’dan 28 TIP, 41 MÜHENDİSLİK

Her yıl başarılarıyla Sakarya’nın gururu olan Cevat Ayhan Fen Lisesi’nin 2015 LYS Yerleştirme Sonuçları yine büyük başarılarla dolu.

Türkiye geneli ilk binde 6 öğrenci, ilk iki binde 11 öğrenci, ilk üç binde 19 öğrenci, ilk on binde 52 öğrenci, ilk onbeş binde 65 öğrencinin yer aldığı 2015 LYS Yerleştirme sonuçlarına göre; 28 öğrenci Tıp Fakültelerine, 41 öğrenci Mühendislik Fakültelerine, 8 öğrenci Diş Hekimliği, 5 öğrenci Eczacılık, 5 öğrenci Mimarlık, 5 öğrenci Hukuk, 3 öğrenci Fen, 2 öğrenci FizikTedavi-Fizyoterapi, 2 öğrenci Veteriner, 1 öğrenci Uluslararası İlişkiler, 1 öğrenci İşletme, 1 öğrenci Beslenme Diyetetik, 1 öğrenci de Mütercim-Tercümanlık Fakültelerine yerleşme başarısını gösterdi.

Cevat Ayhan Fen Lisesi’nin 2015 şeref listesinde Türkiye geneli ilk onbeş bin arasında yer alan 65 öğrenciden 28’i Tıp Fakültelerine yerleşirken, 37 öğrenci puanları yetmesine rağmen Tıp yerine Mühendislik ve diğer fakülteleri tercih etti.

Okul Müdürü Yunus Birincioğlu, yükseköğretime adım atan öğrencilerini ve ailelerini tebrik ederek, bundan sonraki hayatlarında mutluluk, başarı ve sağlık dolu bir ömür diledi. Birincioğlu, öğrencilerinin kazandığı başarıda büyük pay sahibi olan öğretmenlerini ve okul idarecilerini de kutladı.

 

CEVAT AYHAN FEN LİSESİ 2015 LYS YERLEŞTİRME LİSTESİ

BÜŞRA AK HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
MUHAMMED ERMİŞ İSTANBUL ÜNİ ÇAPA TIP  FAKÜLTESİ
MÜCAHİT BEZGİN İSTANBUL ÜNİ ÇAPA TIP  FAKÜLTESİ
BEYZANUR TOPÇU İSTANBUL ÜNV  İSTANBUL   TIP FAK.
MEHMETŞAHİN AK İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ. TIP FAK (TAM BURSLU)
CANSU UZUN GAZİ ÜNİ. TIP FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE)
ŞEVVAL DOĞRAR GAZİ ÜNİ İ TIP FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE)
GİZEM AVCI DOKUZ EYLÜL ÜNİ TIP FAKÜLTESİ
CANSU KABAKÇI  OSMANGAZİ ÜNİ. TIP FAKÜLTESİ
AFRA NUR ARSLAN İSTANBUL MEDENİYET ÜNV. TIP FAK.
ÇAĞATAY TÜMTÜRK ULUDAĞ ÜNV. TIP. FAK.
ŞAFAK KAAN YAVUZ KOCEELİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
MAHİRFURKAN KAHYAOĞLU YENİ YÜZYIL ÜNV. TIP FAK.
RUÇHAN SEÇGİN KOCEELİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
TUNAHAN DERTLİ  ONSEKİZ MART ÜNİ TIP FAKÜLTESİ
BELKIS EROĞLU ONDOKUZ MAYIS ÜNİ. TIP FAKÜLTESİ
SEFER SERHAT KOÇ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
TAYFUN AYDIN BOLU İZZETBAYSAL ÜNİ. TIP FAKÜLTESİ
EKİN EZGİ ATASOY TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
YAĞMUR EĞİN KARADENİZ TEKNİK ÜNİ. TIP FAKÜLTESİ
KAAN OSMAN SALAR AFYON KOCATEPE ÜNV. T IP FAK.
BERFİNİLAYDA BALCILAR DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
BEYZA FİDAN DÜZCE ÜNV. TIP FAK.
SÜMEYYE ŞAHİN DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
ENES GÜZEL VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİV. TIP FAK.
TAYFUR KOZAN GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
HÜSEYİNRASİM YOLDAŞ GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
SİMGE  ALMAÇ YAKIN DOĞU ÜNV.  TIP FAK.
EMRE TÜRKMEN ODTÜ ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)
SİNAN ABUS SABANCI ÜNİV. MÜHENDİSLİK (TAM BURSLU) (İNG.)
OĞUZHAN KADIOĞLU İSTANBUL TEKNİK ÜNV. ENDÜSTRİ  MÜH. (İNG.)
AHMET TAHA AYDEMİR BİLKENT ÜNİV. ENDÜSTRİ MÜH. (TAM BURSLU) (İNG.)
OĞUZ TOPÇU İSTANBUL TEKNİK ÜNV. BİLGİSAYAR  MÜH.(İNG.)
ÖMER FARUK ÖZBEK İTÜ. ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ
BETÜL ZEHRA EREN İTÜ.İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ
ZEYNEP ÖZKAN İTÜ.İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)
MUHAMMED UZUN İTÜ.İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ
UMUT DUMAN İTÜ.MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ
ENES ERGÜN İTÜ.İNŞAAT   MÜHENDİSLİĞİ
EMRULLAHEGE KÜÇÜKTEKİN YILDIZ TEKNİK ÜNİV. ELEKTRONİK VE HAB.MÜH.
TALHA ODABAŞ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜH.
ALİHAN SERDAR YILDIZ TEKNİK  ÜNİVERSİTESİ  İNŞAAT   MÜH. (İNG.)
ECE ALTINBAŞ YILDIZ TEKNİK  ÜNİVERSİTESİ  ENDÜSTRİ MÜH.
TUNCAY İMAMOĞLU YILDIZ TEKNİK  ÜNİVERSİTESİ  İNŞAAT   MÜH.
FURKAN EMİRAL İTÜ.İMALAT   MÜHENDİSLİĞİ
GİZEMNUR ARIK HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ MÜH.(İNG.)
ÖMER FARUK ESKİCUMALI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  İNŞAAT MÜH.
İLKER FENER MARMARA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜH.(İNG.)
BEYZA ÇÖMLEK ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KİMYA MÜH.(İNG.)
ÖMER KENAR YILDIZ TEKNİK ÜNV.KONTROL ve OTOMASYON MÜH.
TEZCAN BİLGİÇ MARMARA ÜNİVERSİTESİ MEKATRONİK MÜH.
İREMNUR CEYLAN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ METALÜRJİ MÜH.(İNG.)
MUHAMMET KIR KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ
MERT KURT YILDIZ TEKNİK ÜNV. MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ
TALHA ŞAHİN KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ELEKRONİK VE HAB.MÜH.
ÖZLEM AYGÜNEŞ ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİ. İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
HAMZA  ARI ULUDAĞ ÜNİ. MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ
HÜMEYRA BAŞARI YILDIZ TEKNİK ÜNİ. BİYO MÜHENDİSLİK
İREM ÇELİK YILDIZ TEKNİK ÜNİ.  BİYO MÜHENDİSLİK
FURKAN AKBULUT ULUDAĞ ÜNİ. ELEKTİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
MUSTAFA DAĞ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
BEYZA YÜREK SAKARYA ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
TALHA UYSAL İTÜ. JEOLOJİ  MÜHENDİSLİĞİ
YASİN AYVAZ SAKARYA ÜNİ. BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
RIZA EMRE KÖKSAL İSTANBUL TEKNİK ÜNİ. JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ
ELZEM KÖKSAL SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİ. ENDÜSTRİ MÜH.
RECEP EMRE GÜRDRAMA SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
MUHAMMED KAÇMAZ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ
BERKAY TAN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM SİSTEMLERİ MÜH.
MUHAMMED KARA MARMARA ÜNİ.  DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
ELVAN YAVUZ MARMARA ÜNİ.  DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
VİLDAN ALÇİÇEK KOCEELİ ÜNİ. DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
YAĞMUR SEZGİN ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. DİŞ HEKİMLİĞİ  FAK.
PELİN KAYA KIRIKKALE ÜNV. DİŞ HEKİMLİĞİ  FAK.
MUSA KEREM KESER ERZURUM ATATÜRK ÜNV DİŞ HEKİMLİĞİ FAK.
MUHAMMETALİ BAYRAK YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAK.
YAĞMUR ŞARA TONGA YAKINDOĞU ÜNİVERSTESİ DİŞHEKİMLİĞİ FAK.
YEŞİM BAŞOL HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ
ESRA ERSÖZ MARMARA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAK
YASEMİN EDİŞ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAK.
İPEK YILMAZ GAZİ ÜNİVERSTESİ ECZACILIK FAK.
NİSA NUR ARICI ANADOLU ÜNİ.  ECZACILIK FAK.
BERKE MERÇ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ
KÜBRA İNAN MARMARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ
RUMEYSA TOKAÇ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ
MEYMUNE SILA AKYOL MALTEPE ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAK. (TAM BURSLU)
FATMA NUR ÖZ AFYON KOCATEPE ÜNİ. HUKUK FAKÜLTESİ
AHMETSERHAN KILIÇKAYA MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAK.
AYŞE ŞAHADET HACIFAZLIOĞLU YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAK.
SENANUR ÇOKKAHRAMAN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAK
DUYGU UZUNLAR TOBB  EKONOMİ VE TEKNİK ÜNİ. MİMARLIK FAK.
RUMEYSA YILMAZ KARADENİZ TEKNİK ÜNİ. İÇ MİMARLIK
TUĞÇE NUR İLBAŞ İ.T.Ü. MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK (İNG)
SEVGİ KARGIN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ KİMYA
KÜBRA UZAN ODTÜ BİYOLOJİ (İNGİLİZCE)
ZÜLAL BURUŞOĞLU BOĞAZİÇİ ÜNİ. MÜTERCİM TERCÜMANLIK
KÜBRA KAYA 19 MAYIS ÜNİ. BESLENME VE DİYETETİK
TUBA KARA ABANT İZZET BAYSAL ÜNV. FİZİK TEDAVİ ve REHAB.
NURULLAH ÇUBUK KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİ. FİZYOTERAPİ VE REH.
ENES KOCABAŞ BALIKESİR ÜNİ. VETERİNERLİK FAKÜLTESİ
ŞEVVAL YILMAZ BALIKESİR ÜNİ. VETERİNERLİK FAKÜLTESİ
ÖMER CAN ZEYBEK ODTÜ İŞLETME (İNGİLİZCE)
BAHADIR GÖZYUMAN KADİR HAS Ü. ULUSLARARASI İLİŞKİLER (TAM BURS)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.