• DOLAR
  5,7488
  %-0,01
 • EURO
  6,3461
  %0,08
 • ALTIN
  270,83
  %-0,39
 • BIST
  104.891
  %1,07
Edremitli öğrenci karikatür dalında birinci oldu

Edremitli öğrenci karikatür dalında birinci oldu

ENSAR VAKFI BÜNYESİNDEKİ ‘DEĞERLER EĞİTİMİ MERKEZİ’ TARAFINDAN TÜRKİYE GENELİ OKULLAR ARASI DÜZENLENEN YARIŞMADA, EDREMİT ALTINOLUK FERNUR SÖZEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN KARİN AKINCI, KARİKATÜR DALINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU.

Booking.com

Ensar Vakfı bünyesindeki ‘Değerler Eğitimi Merkezi’ tarafından Türkiye geneli düzenlenen yarışmada, Edremit Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Karin Akıncı, karikatür dalında Türkiye birincisi oldu.

Ensar Vakfı Edremit Şube Başkanı Mustafa Süs, “Bizleri ayakta tutacak omurgamız değerlerimizdir. Değerlerinden yoksun bir neslin ayakta kalması mümkün değildir. Bu nedenle zengin batılı ülkelere bakın, paraları varsa da huzurları yok. Kendi özgürlükleri için çocuk bile yapmayan batılılar var. Çocuk yapanların durumları ise daha da içler acısı. Tatile giderken çocuğunu kreşe veriyorlar. Çocuklarını kendilerine ayak bağı olarak görüyorlar. Bizim milletimizde bu tür değersiz olaylara rastlayamazsınız. Ensar Vakfı Genel Merkezimiz de geçmişimizle bağımızın kopmaması için, bizleri ayakta tutan değerlerimizi diri tutabilmemiz için bu tür yarışmalarla değerlerimizi gündemde tutmaya devam ediyor. Bizler de Ensar Vakfı Edremit Şubesi olarak bu tür yarışmalara katılmaları için öğrencilerimizi teşvik ediyoruz. Yarışmaya katılan ve Türkiye geneli 1. olan ve 7 bin lira gibi ciddi bir ödül alan öğrencimizi tebrik ediyoruz.” dedi.

Daha önce 2017 yılında, Edremit Anadolu Lisesi öğrencisi Alevşah Hazal Kızılkaya isimli öğrencide “Cesaret” konulu “Hikaye” yarışmasında Türkiye 1.si olmuştu. Edremit’in 2017 yılından sonra, 2019 yılında da karikatür dalında aldığı birincilik ödülünün okullarda gururunun yaşadığı açıklandı.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com