İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erenler’de Çocuklar Tarihle Buluşuyor

Sakarya Erenler Belediyesi, “Çocuklarımızı Tarihle Buluşturuyoruz” projesi kapsamında Erenler Kaymakamlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ilçedeki öğrencileri Çanakkale’ye götürerek projesine start veriyor.

Erenler Belediyesinin seçim vaatlerinin de içinde bulunan 50 projesinden biri olan “Çocuklarımızı Tarih ile Buluşturuyoruz” projesi kapsamında Erenler Kaymakamlığı ile Erenler Belediyesi arasında protokol imzalandı. Erenler Belediyesinin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği içerisinde konferns, çanakkale türküleri dinletisi, şiir dinletileri, belgesel film gösterimlerinin ve çanakkale gezisinin bulunduğu ve 4 gün sürecek olan etkinlik ile bu projeye ve protokole start verilmiş oldu.

“Çocuklar Tarihle Buluşuyor” Projesi ile; Bölgede ikamet eden öğrencilerin tarihi bölgelere taşınması, tarihi mekanların gezilmesi, savaşların ve savaşlarda kullanılan malzemelerin gösterilmesi, o zaman ki şartlatın ne kadar zor olduğunun öğretilmesi ve çocukların tarihi şuurun verilmesi adına gerçekleştirilecek bütün projelerde Kaymakamlık ve Belediye olarak ortak hareket etme kararı alındı.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk yapılan bu projenin yeni büyük Türkiye’de çok önemli bir yapı taşı olduğuna, geçmişini bilmeyen ve sadık kalamayan bir neslin geleceğini asla inşa edemeyeceğini bu konuda da biz yetkililere yarınki Türkiye’nin sahiplerinde ortak hafıza uyandırmak adına çok büyük görevler ve sorumluluklar düştüğünü belirtti. Öztürk, Çanakkale gezisi ile start alan bu projenin tarihi bir çok bölgeye ziyaretle devam edeceğini dile getirdi.

Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak ise; Erenler Belediyesi ile imzaladıkları protokol ile “Çocuklarımızı Tarih ile Buluşturuyoruz” Projesi kapsamında ilçemizde ikamet eden bütün çocuklarımızı Belediyemiz ile birlikte şanlı tarihimizin dönüm noktaları olan yerlere ve bölgelere götüreceğiz. Çeşitli panel, konferans ve etkinliklerde onları bilgilendireceğiz. Erenler Belediyesine böylesi güzel bir projeye imza attığı için teşekkür ederiz” dedi.