ESN Cerrahpasa’ya ESN Türkiye Beyond The STARs’dan 3 Ödül

   

Avrupa’nın en büyük öğrenci topluluğu olan Erasmus Student Network’ün Türkiye’de toplam 41 şubesi vardır. 4-6 Haziran 2021 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliğini üstelendiği ve ESN Sakarya’nın organize ettiği National Assembly Sakarya’21 adlı ulusal toplantıya üniversitemizi temsilen ESN Cerrahpasa şubesi katıldı. Türkiye’deki ESN şubelerinin 2020-2021 eğitim-öğretim yılı boyunca yaptıkları proje ve çalışmaların değerlendirildiği toplantıda ESN Cerrahpasa ESN Türkiye Beyond The STARs’dan tam üç dalda ödül kazandı.

“If Childrens Laugh, The World Laughs” adlı proje ile inclusiveSTAR kategorisinde en iyi Social Inclusion projesini gerçekleştiren şube seçilerek 1.lik ödülü

Bu projede ESN Cerrahpasa kulüp üyeleri 23 Nisan 2021 tarihinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki onkoloji, romatoloji, nefroloji ve covid 19 servislerinde tedavi gören küçük dostlarını ziyaret ederek kulüp üyelerinin destekleriyle alınan hediyeleri dağıttılar.

En iyi iş birlikleri yapan şubeler arasında cooperationSTAR kategorisinde 3.lük ödülü

ESN IUE (İzmir Ekonomi Üniversitesi)’nin önderliğinde ESN şubelerinin ve maskotlarının tanınması amacıyla yapılan “Mascot’s Power” yarışmasına ESN Cerrahpasa olarak dahil olundu. Şube maskotu olan Cerrahpaşalı’nın (Baby Yoda) kulübün sosyal medya hesaplarında tanıtımı yapıldı.

Projelerle en iyi sosyal medya içeriği/içeriklerine sahip ESN Türkiye şubeleri arasında mediaSTAR kategorisinde 3.lük ödülü

Kulüp üyelerinin gülerken yakaladıkları hallerini pandemi sürecinde “Gülmek Bulaşıcıdır” sloganını benimseyerek daha fazla insanın gülmesine vesile olmak adına yapılan proje için sosyal medya hesaplarından bir video hazırlandı. Video 5280 izleyici sayısına ulaştı. Bunun yanı sıra üniversitemize Erasmus+ kapsamında gelen ve üniversitemizde okuyan yabancı öğrenciler için hazırlanan Türkçede sıklıkla kullanılan günlük ifadelerle ilgili paylaşımlar da yoğun ilgi gördü.