GEDİK ve KBSB’den Türkiye’de Bir İlk!

   

İstanbul Gedik Üniversitesi (İGÜN) ve Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği (KBSB) Gedik Test Merkezi (GTM) adı altında Türkiye’nin ilk “KAZAN OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ”ni faaliyete geçirdi.

Ülkemizde uzun zamandır eksikliği hissedilen “KAZAN OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ” İstanbul Gedik Üniversitesi  (İGÜN) ve Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği (KBSB) ortaklığında Gedik Test Merkezi (GTM) adı altında faaliyete geçti.

Merkezde Buhar Kazanı, Kızgın Yağ Kazanı ile Sıcak Su Kazanı operatörlerine güvenli ve verimli kazan işletme becerileri kazandırmak için eğitim programları düzenlenecek, sınavlarda başarılı olacak adaylara MYK onaylı sertifikalar verilecek.

KAZAN OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ, Türkiye’nin sanayiine büyük hizmetler verecek, enerjinin verimli kullanılmasını sağlayarak ülke ekonomisine önemli katkılar sunacak.

Pendik, İstanbul Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda yer alan KAZAN OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ’nin açılış törenine İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörü Prof Nihat Akkuş, Gedik Holding CEO’su Mustafa Koçak, KBSB Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özyıldırm’ın yanısıra KBSB yönetim kurulu üyeleri, GTM ekibi ve sektör temsilcileri katıldı.

Merkezin açılışına ev sahipliği yapan İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik, “Gedik Grubu’nun DNA’sında üretim ve eğitim var. Bu merkezi tüm paydaşlarımızla hayata geçirmekten memnuniyet duyuyoruz. Katkı veren herkese müteşekkirim” diye konuştu.

KBSB Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özyıldırım da merkezin sektörün itibarını artıracağına dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Bugüne kadar kazan operatörleri ülkemizde herhangi bir eğitimden geçmiyordu. Yapılan hatalar da yerli üreticilerin tüketici nezdindeki itibarını düşürüyordu. Araç kullanmadan önce ehliyet alınıyor. Eğitim alıp sınava giriyorsunuz. Başarırsanız araç kullanmaya hak kazanıyorsunuz. Bugün böyle bir kural olmaksızın trafikte araç kullanıldığını düşünün. Ben düşünmek bile istemiyorum. Gedik Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiğimiz bu Merkez sektörümüzün hem verimli ve etkin çalışmasını destekleyecek hem de itibarını artıracak. Bu merkez ile sadece yurtiçinde değil yurtdışında da kişilere eğitim vermek istiyoruz. Ayrıca ülke genelinde yeni bölge merkezleri de açmak niyetindeyiz.”