İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genç eczacılar mesleğe ilk adımı atmanın sevincini yaşadı

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için tören düzenledi.

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, düzenlediği törenle genç eczacıları meslek hayatlarına uğurladı. Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende eczacılık andını okuyup cübbe giyen genç mezunlar, mesleğe ilk adımı atmanın sevincini yaşadı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan törende mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren Eczacılık Fakültesi birincisi Yaren Tarun, “Bu kutsal mesleğe 5 yıl önce beyaz önlük giyme töreni ile adım attık. Fakültenin kapısından girişim daha dün gibi aklımda. Bizleri nelerin beklediğini bilmeden korku ve heyecanla karışık bir duygu vardı içimizde. Kıymetli hocalarım ve sevgili çalışanları ile bir yuva oldu bu fakülte bizlere. Zorlu ve keyifli zamanlar geçirdik. Zorlu sınavlar için sabahladık ve laboratuvarlara girip beyaz önlüklerimizi kirlettik. Bugün ise bu zorlu yolculuğu tamamlayıp siz kıymetli ailelerimizin huzurunda mezun olmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sözlerimi başarılarımda emeği geçen değerli insanlara teşekkür ederek bitirmek istiyorum.” dedi.

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Şeren, “Eczacılık Fakültesi olarak 105 öğrencimizi Eczacılık camiasına kazandırmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün mezunlarımızı uğurlarken üzerinde önemle durmak istediğim konu, her ne olursa olsun, eğitiminizde hiçbir eksiğin olmadığı, mesleki beceri ve yetkinlikler ile tam donanımlı olarak mezun olduğunuzu bilmenizdir. Bundan emin olmanızı istiyorum.” şeklinde konuştu. Ailelere hitaben konuşmasını sürdüren Şeren, “Bugün mezuniyetlerini kutladığımız çocuklarınız mesleklerine en iyi şekilde icra etmek üzere insan ve toplum sağlığı yararına çalışacak bireyler olarak toplumdaki yerlerini alıyorlar. Onları yetiştiren sizlere şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu ise “Üniversitemizde 30’un üzerinde akredite olmuş bölüm var. Öğrencilerimizin yetişmesinde gösterdikleri çabalardan dolayı hocalarımıza ve idari personellerimize çok teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca aileleri de çok tebrik ediyorum. Bugün sizin bayramınız. Öğrencilerimizin kendilerini sürekli geliştirmeleri gerekiyor. Bilgi çok hızlı değişiyor. Sadece bilgi üretmek yetmiyor bunu sanayiye de aktarmanız gerekiyor. Geleceğimiz sizlersiniz ve size güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından tören, mezun öğrencilere plaket ve mezuniyet belgelerinin verilmesiyle birlikte meslek andının okunması ve kep atma seremonisi ile sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın