• DOLAR
  5,7026
  %0,09
 • EURO
  6,3167
  %0,06
 • ALTIN
  269,81
  %0,03
 • BIST
  106.923
  %-0,56
İnegöl’de matematik olimpiyatları

İnegöl’de matematik olimpiyatları

BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 2007 YILINDAN BU YANA GELENEKSEL HALE GETİRİLEN; ÖĞRENCİLERİN MATEMATİK SEVİYESİNİ GÖRMESİNİ SAĞLAMAK, ÖĞRENCİLERİN KENDİLERİNE OLAN GÜVEN DUYGUSUNU GELİŞTİRMEK, GÖNÜLLÜ ÇALIŞMA BİLİNCİNE SAHİP OLMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA İNEMATO YARIŞMASI GAZİOSMANPAŞA İMAM HATİP ORTAOKULUNDA YAPILDI. ORTAOKULLAR ARASINDA 6 VE 7. SINIFLARDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN KATILABİLDİĞİ YARIŞMAYA 59 ORTAOKUL VE İMAM HATİP ORTAOKULU BAŞVURU YAPTI. 6. SINIF KATEGORİSİNDEN 225 ÖĞRENCİ 7. SINIFTAN 232 ÖĞRENCİ OLMAK ÜZERE 457 ÖĞRENCİ KATILDI.

Booking.com

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2007 yılından bu yana geleneksel hale getirilen “İnegöl Matematik Olimpiyatı” (İNAMATO) Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı.

Ortaokullar arasında 6 ve 7. sınıflarda eğitim gören öğrencilerin katılabildiği yarışmaya 59 ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu başvuru yaptı. 6. sınıf kategorisinden 225 öğrenci 7. sınıftan 232 öğrenci olmak üzere 457 öğrenci yarışmaya katıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayfer Er, “Matematiği insanlar genelde zor bir ders olarak kabul eder. Fakat zor bir ders değildir. Analitik düşünmek hayatta insanlara kolay karar vermeyi öğretir. Öğrencilerimize matematiği sevdirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin bu yarışma isteğini gördükçe öğrencilerimizle gurur duyuyorum. Bu yarışmanın değerlendirilmesini optik okuyucu ile yapacağız. Aynı dereceler varsa şartnameye göre tekrar inceleyeceğiz. Sonuçları inegol.meb.gov.tr adresinden açıklayacağız” dedi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com