3.6 C
İstanbul

Kartepeli Çocuklar Meslekleri Uzmanından Öğreniyor

- REKLAM -
Kartepe Belediyesi Bilgi Evi üyesi çocuklar, meslek tanıtım seminerleri çerçevesinde hemşirelik mesleğini Yeliz Alkan ve Sevgi Alkan’ın anlatımları ile öğrendi.

KOCAELİ – Kartepe / Kartepe Belediyesi
Kartepe Belediyesi, bilgi evi öğrencilerinin kişisel gelişimlerine ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla meslek gruplarını uzmanlar aracılığı ile çocuklara tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda hafta sonu Ömer Seyfettin Bilgi Evi üyesi öğrenciler hemşire Yeliz Alkan ve Sevgi Alkan ile söyleşide bir araya geldi. Bilgi evi öğrencileri sağlık sektöründe hizmet veren hemşirelerden, mesleğin hem zor ve hem de çekici taraflarını, iş olanaklarını, iş doyumunu ve sağlık sektöründe çalışmanın gerektirdiği etik değerleri de öğrendiler.

Kartepe Belediyesi Bilgievleri yetkilileri; “Çocukların meslek seçimlerini bilinçli olarak yapmaları, yetişkin olarak kuracakları hayatın kalitesini belirleyen en önemli unsurların başındadır. O yüzden erken yaşlardan itibaren  birçok mesleği yavrularımıza tanıtarak, gelecekleri için doğru ve bilinçli tercihler yapmalarına katkı sağlıyoruz. Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in önceliklerinden biri de çocuklardır.Bu çerçevede, Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri olarak, çocuklarımızı bu tür eğitici, geliştirici etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz.” Dedi.

- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler