23.3 C
İstanbul

‘Keşfedilmeyen Gençler İçin Güzel Bir Uygulama’

Diğer Haberler

İzmit Belediyesi tarafından, gençlerin ve çocukların içindeki sanatçıyı gün yüzüne çıkarmak amacıyla hayata geçirilen Sanat Akademisi Yetenek Taramasına Kandıra’dan katılan 13 yaşındaki Ozan yeteneğini sergiledi

Kocaeli’nin tüm ilçelerinde gençlerin ve çocukların içindeki sanatçıyı ortaya çıkaracak, özgüven kazandıracak ve sonucunda ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın önderliğinde ve alanında uzman kadroyla birlikte Sanat Akademisi’nde eğitim imkânı sağlayacak olan Yetenek Taraması tüm hızıyla devam ediyor. Yetenek Taramasına yalnızca İzmitliler değil, Kocaeli’nin diğer ilçelerinden de yoğun katılım sağlanıyor.

“Keşfedilmeyen Gençler İçin Güzel Bir Uygulama”

Kandıra’da yaşayan 13 yaşındaki Ozan Aslan, İzmit Belediyesinin düzenlediği Yetenek Taramasında hünerlerini sergiledi. Kandıra’da ikamet ettiklerinden dolayı başvuru sonrası çağrılmayacaklarını düşündüklerini belirten Arslan Ailesi’nin yetenekli çocuğu Ozan Aslan, “13 yaşındayım, Kandıra’dan geliyorum. 2019 yılında bağlama çalmaya başladım. Keşfedilmeyen gençler için çok güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Çok Sevindik”

Annesi Berna Aslan ise; “Ev hanımıyım, sağlık sorunlarından dolayı şu an çalışamıyorum. Başkanımızdan Allah bin kere razı olsun, bize bu fırsatı sunduğu için. Başvuruyu gördüğümde sadece İzmit’i kapsıyor zannettim, Kandıra’da ikamet ettiğimiz için. Ancak bize mesaj gelince çok sevindik. Çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

- REKLAM -

Son Haberler

Sabancı’da Zemin Etüt Çalışmaları Başladı

Kocaeli Üniversitesi, Sabancı Kültür Merkezi’nin deprem riski taşıdığına dair rapor vermesinin ardından binada zemin etüt çalışmalarına başlandı. Kocaeli İl Kültür...