İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kocaeli Bilim Merkezi’nden en güzel karne hediyesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştiren Kocaeli Bilim Merkezi yarıyıl tatilinde öğrenciler için ”Eğlenceli Bilim Akademisi” adı altında atölye çalışmaları yapacak. 6-10 yaş grubuna yönelik atölyeler 26-30 Ocak tarihleri arasında her gün,10-15 yaş grubuna yönelik atölyeler ise 2-6 Şubat tarihleri arasında her gün yapılacak. Atölyeler saat 13.00’te başlayıp, 16.00’da sona erecek. 

KAR KÜRESİ VE AYIN EVRELERİ MODELLEMESİ

Karne tatilinde 6-15 yaş grubundaki öğrencilere, eğitmenler eşliğinde 4 farklı atölye uygulamasının yanı sıra 2 adet de bilimsel oyun etkinliği yapılacak. Etkinliğe katılacak ziyaretçiler, 3 adet alan düzenek bölümlerini rehberler gözetiminde bağımsız şekilde kullanım imkânı bulacak. Kar Küresi, Ayın Evreleri Modellemesi, Making Slime, Elektronik Devre atölye çalışmaları saat başlarında başlayacak.

DOĞANIN KORUNMASI AMAÇLANIYOR

6-10 yaş grubuna yönelik düzenlenen Kar Küresi ve Ay’ın evleri modellemesi atölyeleri 45’er dakika sürecek. Kar Küresi atölye çalışmasında; doğada yok olması zor olan maddelerin farklı bir şekilde değerlendirilip doğanın korunması amaçlanıyor.

POLİMER ELDE EDECEKLER

10-15 yaş grubuna yönelik ise Making Slime ve Elektronik Devre atölye çalışmaları yapılacak. Making Slime atölyesinde tutkal ve borax kullanarak oynanabilir basit bir polimer elde edilecek. Günlük hayatta kullanılan polimer ve polimerlerin önemi de anlatılacak. Elektronik Devre atölyesi sayesinde ise televizyonun iç yapısında, kumandada, ışıklı animasyonlu tabelalarda ve buna benzer çoğu yerlerde gördüğümüz elektronik kartlar ve bu kartlarda kullanılan devre elemanlarının yapısı ve bunların birleştirilerek nasıl çalıştırıldığı hakkında fikir kazanılmış olacak. Etkinliklerin yapıldığı bölümde bekleyen ziyaretçilerin vakit geçirebileceği, serbest kullanabileceği iki adet alan da yapılacak.
0 262 3257559 NO’LU TELEFONDAN RANDEVU ALINACAK
Çocuklarının “Eğlenceli Bilim Akademisi”ne katılmasını isteyen velilerin 0262 325 75 59 No’lu telefondan randevu almaları gerekiyor.