Kocaeli’nde Yaz Okullarına yoğun ilgi

KO-MEK ve İl Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği yaz okulu projesi ilgi odağı olmaya devam ediyor

Bu yıl ilk kez İl Halk Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları(KO-MEK) Yaz Okulları, çocukların ilgi odağı olmaya devam ediyor. 7 ilçede 13 kurs merkezinde açılan yaz Kur’an kurslarına 376 kursiyer katılarak Kur’an ve dini eğitim alıyor.

HEM EĞLENİYORLAR HEM ÖĞRENİYORLAR

Daha sağlıklı ve daha mutlu bir nesil yetiştirmeyi hedefleyen KO-MEK Yaz Okulları, bu yaz çocuk sesleriyle dolup taşıyor. Öğrenciler dini eğitimlerinin yanı sıra spor ve sanat etkinlikleriyle çok eğleniyorlar. Haftanın 4 günü dini eğitim alan çocuklar, bir gün ise yüzme dersi alıyor.

TEMEL BİLGİLER ÖĞRENİYORLAR

Tepeköy Kültür Merkezi’nde düzenlenen yaz Kur’an kursuna katılan çocuklar, sabahçı ve akşamcı olarak derslere devam ediyor. Çocuklarla yakından ilgilenen Kur’an eğitmeni Hanife Topal, yaz okullarında sadece Kur’anı Kerim dersleri değil dinimizin temel bilgilerini de öğrettiklerini ifade etti.

SERTİFİKA VERİLECEK

Verilen eğitimden oldukça mutlu olduklarını ifade eden çocuklar, yaz okullarının kendileri için de yararlı olduğunu belirtti. Yaklaşık 40 günlük bir eğitim alacak çocuklardan kurs bitimi sonrasında başarılı olanlara Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından sertifika verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.