5.5 C
İstanbul
2 Mart 2021

‘Kodların ve robotların dünyasına hazırlıyoruz’

Diğer Haberler

Sami Yılmaz görevi Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’na devretti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Genel Sekreterliğinde devir teslim töreni gerçekleştirildi. Genel Sekreter Sami Yılmaz, düzenlenen törenle görevini Doç. Dr....

Gebze Kılavuz Gençlik Merkezi yüz yüze eğitime hazır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Kılavuz Gençlik Merkezi, yapılan düzenlemeler ile yakın dönemde başlaması ön görülen yüz yüze eğitime hazır...

UNESCO Resim Yarışması’nda Türkiye Birincisi Oldu

Bahçelievler Gazi İlkokulu 4-K sınıfı ve aynı zamanda BİLSEM öğrencisi olan Esila Es, UNESCO iş birliğiyle düzenlenen resim yarışmasında...

Başkan Büyükakın “Önümüzdeki dört yılın sonunda inşallah robotik ve kodlama sınıfı, üç boyutlu yazıcısı olmayan hiçbir okulumuz kalmayacak” dedi.


Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, çocuklara ve gençlere dönük hizmetlere aynı hız ve kararlılıkla devam ettiklerini söyledi. Gençlere yönelik hizmetlerin bütün hizmetlerin merkezinde yer aldığını kaydeden Başkan Büyükakın” Nesillere yapılan yatırım ülkemizin geleceğine yapılmış bir yatırımdır. Gençlerimizin spor, eğitim, kültür, sanat ve bilim alanlarında yetişmesi ve çok başarılı olması için sayısız çalışmalar yürütüyoruz. Bu hedef doğrultusunda her alanda çok önemli adımlar atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz” dedi.  

“KOCAELİ’DEN BİR MİSYON YÜKLENDİK”

“İstanbul’un fethinde gemileri karadan yürüten bir Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunları bugün yeni teknolojik gelişmeleri çok iyi kullanarak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu birçok alanda dünyaya ders veriyor” açıklamasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Ecdadımızın izinden giden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet seviyelerinin üstüne çıkma hedefine ulaşmak için gayretli bir gençliğe sahip olmanın haklı bir gururunu da yaşıyorum” dedi. Ülkemizin ve şehrimizin yolunu aydınlatan gençlerden büyük enerji aldıklarını da dile getiren Başkan Büyükakın, “Milletin parlak geleceğinin bilgi ve teknolojiyi iyi kullanan, değerleriyle dünyaya adaleti ve barışı getirecek nesiller için Kocaeli’nden bir misyon yüklendik” dedi.

“YAŞAYACAKLARI ÇAĞA HAZIRLAMAK”

“Sorumluluğumuzu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarından gençlik hizmetlerine çok önemli bütçeler ayırdık” diyerek açıklamalarını sürdüren Başkan Büyükakın, “Okullarımızda bu sene robotik ve kodlama sınıfları kuracağız. Önümüzdeki dört yılın sonunda inşallah robotik ve kodlama sınıfı olmayan üç boyutlu yazıcısı olmayan hiçbir okulumuz kalmayacak. Valiliğimizle yaptığımız protokol dahilinde kademeli bir şekilde bütün okullarımızda bu sınıfları oluşturacağız” diye konuştu. “Niçin böyle bir çalışma yapıyoruz?” diyerek “Sebebi gençlerimizin yarınlarını oluşturmak ve yaşayacakları çağa hazırlamak” diyen Başkan Büyükakın, “Kentimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin bizden ne istediklerini çok iyi biliyoruz.  Bütün adımlarımızı onların istek ve taleplerine göre atıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler her daim onların yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kodların ve robotların dünyasına şimdiden hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

“KODLAMA VE ROBOTİK GELECEĞİN GERÇEĞİDİR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ortaya koyduğu tüm gençlik hizmetleriyle yola devam ettiklerini de söyleyen Başkan Büyükakın, “Kentimizin her köşesinde ortaya koyduğumuz spor alanlarından kültür hizmetlerine, görsel sanatlardan bilimin yolundan giden gençlerimize kadar tüm alanlarda onlarla buluşmaya büyük özen gösterdim. COVİT-19 salgını bu birlikteliklere ara vermemizi zorunlu kıldı. Ancak kaldığımız yerden devam edecek, gençlerimizle buluşmalara devam edeceğiz” ifadelerini sarf etti. Gelecek nesiller için çok önemsediği kodlama ve robotik sınıflara tekrar bir atıfta bulunan Başkan Büyükakın, “Kodlama ve robotik geleceğin gerçeğidir. Endüstri 4.0 geleceğin dünyasının en önemli gündemidir. Bu sebeple bugünden çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğin dünyasına hazırlıyoruz. Elbette bunun yanında spor yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Amatör ya da profesyonel bir branşta spor yapmayı yaşamın bir parçası haline getirmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

“İNANÇLA, ŞEFKATLE, CESARETLE DOLU BİR NESİL İSTİYORUZ”

Bilgi Evlerinden, Akademi Liseye, gençlik kamplarından üniversite yaşamına kadar her alanda hizmet ürettiklerini de belirten Başkan Büyükakın, “İlim ve hikmet arayışında gençlerimize destek olmak için yıllardır şehrimizde çok önemli adımlar attık. Çocuklarımız ve gençlerimiz faydasız işlerle değil; kitapla, yazılımla, planlı bir şekilde geleceğe dönük projeleriyle zihnini meşgul eden, yüreği inançla, şefkatle ve cesaretle dolu bir nesil istiyoruz. Bunu da değerler eğitimi alanında yaptığımız çalışmalarla desteklemek için çalışmaya devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Karacabey’de Su Kesintisi

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Karacabey İlçesi, Emirsultan, Esentepe,...