Kuran kurslarına sağlıklı yaşam semineri

Yaz Kur’an Kurslarında ‘’Beslenme ,Obezite ve Sağlıklı yaşam ‘’ konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen eğitimler kapsamında Gebze ve Darıca’da yer alan 150 adet Kur’an Kursu’nda 6-14 yaş arasındaki çocuklara sağlıklı yaşam semineri verildi.

BESLENME ALIŞKANLIĞI ÖNEMLİ
Büyükşehir Belediyesi sağlıklı yaşam seminerlerini Kuran Kurslarında sürdürüyor. 2014-2015 öğretim yılı içerisinde yapılan eğitim çalışmalarında 105 Kuran Kursunda 2 bin 800 öğrenciye ulaşılan eğitimler kapsamında sağlıklı yaşam ile ilgili önemli bilgiler sunuluyor. Okul çağında beslenmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, ‘’Beslenmenin anne karnında başlayarak insan sağılığının korunması ve iyileştirilmesinde en önemli faktör olduğu‘’ belirtildi.

DİKKAT SÜRELERİ DE KISALIYOR
Yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat sürelerinin kısaldığını kaydeden uzmanlar, okul başarısında beslenmenin rolü olduğunu söyledi. Anne ve babaların bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini belirten uzmanlar, bu yaşta kazanılacak beslenme alışkanlığının, bireyin ömrü boyunca sürdürüleceğini ifade etti.

BİLİNÇLİ BESLENME SAĞLIKLI NESİL
Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen eğitim kapsamında yeterli ve dengeli beslenmenin vücudumuza sağladığı katkılardan söz edildi. Dengeli beslenme tarzının oluşturulması ve hareketli yaşam tarzının sağlığımız açısından önemine dikkat çekilen seminerlerde bilinçli beslenme ve kaliteli yaşam ile ilgili broşür ve kitapçıklar dağıtıldı.

EĞİTİM ALMAK İÇİN BAŞVURABİLİRSİNİZ
Sağlık ve beslenme ile ilgili konularda eğitim almak, çalışanlarını bilinçlendirmek isteyen kurumlar ve sivil toplum kuruluşları www.kocaeli.bel.tr adresinden çözüm masası ya da 444 11 41 Büyükşehir Çağrı Merkezi aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.