• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Mudanya Belediyesi’nden eğitime büyük destek

Mudanya Belediyesi’nden eğitime büyük destek

MUDANYA BELEDİYESİ, İLÇE GENELİNDE EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAK ADINA YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR. BALABANCIK KURS MERKEZİ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇAĞINDA OLAN 3-6 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLARIN HAYATA HAZIRLANMASI İÇİN MUDANYA BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE YENİLENEREK, HİZMETE AÇILDI.

Booking.com

Mudanya Belediyesi, ilçe genelinde eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına yatırımlarını sürdürüyor. Balabancık Kurs Merkezi okul öncesi eğitim çağında olan 3-6 yaş arasındaki çocukların hayata hazırlanması için Mudanya Belediyesi’nin desteğiyle yenilenerek, hizmete açıldı.

Mudanya Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına ilçe genelinde sürdürdüğü ’eğitime destek’ zincirinin son halkası, Balabancık mahallesi oldu. Balabancık Kurs Merkezi okul öncesi eğitim çağında olan 3-6 yaş arasındaki çocukların hayata hazırlanması için Mudanya Belediyesi’nin desteğiyle yenilenerek, hizmete açıldı. Mudanya İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün Okul Öncesi Eğitim Programı kapsamında eğitim verecek merkez, çocukların gelişimine katkı sağlayacak. Balabancıklı çocuklar, program sayesinde sosyalleşmenin yanı sıra erken yaşta temel becerileri kazanacak.

Göreve geldikleri günden bu yana sadece milli eğitimin değil, tüm kurumların ihtiyaçlarına yanıt verdiklerine vurgu yapan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz “Elimizden geldiğince hizmet vermeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki, ilçemizin insanları, mutlu, huzurlu olsun. Tabi ki böyle bir eğitim yuvasının açılması da çok önemli. İlçe genelinde kapatılan bütün okulları yenileyerek, eğitim yuvasına dönüştürmek istiyoruz. Amacımız o okulların buradaki gibi anaokulu şeklinde, kadınlarımızın birlikte olacağı, dernekleşeceği, çeşitli kursların olacağı şekilde aktif hale getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com