İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya Anadolu Lisesi’nden LYS Başarısı

Sakarya Anadolu Lisesi her yıl olduğu gibi bu yıl da son sınıf öğrencilerini üniversiteye yerleştirmede büyük bir başarıya imza attı.

115 öğrencinin üniversiteye girme hakkı kazandığı 2015 LYS Başarı listesinde; 11 Tıp, 8 Hukuk, 60 Mühendislik Fakültesi başarısı bulunuyor. Okul Müdürü Yalçın Sevindik, farklı puan türlerinde 79 derecenin yer aldığı LYS başarısı nedeniyle, öğrencilerini, velilerini ve bu başarıda büyük emeği olan idareci ve öğretmenlerini ayrı ayrı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 

SAKARYA ANADOLU LİSESİ

2015 LYS-YG SINAVLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLER

SIRA NO ADI SOYADI KAZANDIĞI OKUL
1 ELYESA SERHAT BULUT İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Cerrahpaşa Tıp Fakültesi/Cerrahpaşa Tıp
2 GAMZE YAVUZ ANKARA ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi
3 ERAY IŞIK İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/İstanbul Tıp Fakültesi/İstanbul Tıp
4 SEDEN EROL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/İstanbul Tıp Fakültesi/İstanbul Tıp
5 FURKAN AYAN KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi
6 YASİN YILDIZ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi
7 ŞEYMA ARABACIGİL SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi
8 MELİKE KUTLU SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi
9 OĞUZHAN BAYRAK PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)/Tıp Fakültesi
10 FETTULLAH ENES DURAK KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Tıp Fakültesi
11 BERKAY FAZLIOĞLU DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Tıp Fakültesi
12 DİLHAN İNCE GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (TOKAT)/Diş Hekimliği Fakültesi
13 FARUK AKBALIK BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce)
14 MERT MECİT ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme (İngilizce)
15 KAAN KAÇAR ANKARA ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi
16 SAFA TEKNECİ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Hukuk Fakültesi
17 RÜMEYSA HELVACIOĞLU İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi
18 MUHAMMED SEBAHATTİN YILMAZ GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Hukuk Fakültesi
19 ŞEMS DOĞUKAN GÖNDER MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Hukuk Fakültesi (İÖ)
20 DENİZ ERSOY ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Hukuk Fakültesi
21 SULTAN DAVUTBAŞ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi
22 HİLAL SAYILGAN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi
23 İLAYDA NUR EKİCİ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)
24 SEMİH SÖNMEZ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)
25 ÜNAL ÇAĞATAY YILMAZOĞLU BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Kimya (İngilizce)
26 MUSTAFA ÖMER CANLI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Makine Fakültesi/İmalat Mühendisliği
27 NAZLI GİZEM AÇBA İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Denizcilik Fakültesi/Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
28 EMİR ÇAKAR İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği
29 BEYZA GÜL TURNALI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Siyasal Bilgiler Fakültesi/Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
30 MUAMMER TAŞLI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Siyasal Bilgiler Fakültesi/İşletme
31 NEVZAT TANVER GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği
32 SİNEM TOÇOĞLU GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Gazi Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
33 HASAN BASRİ GÜRDAL MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)
34 DİLARA KILIÇ MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
35 GÖKSU HAZAR MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İngilizce)
36 FİKRET BUĞRA ZENİT MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İşletme Fakültesi/İşletme (İngilizce)
37 EZGİ KAPTANOĞLU MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İşletme Fakültesi/İşletme Enformatiği (Almanca)
38 ILGAZ AVCI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Makine Fakültesi/Makine Mühendisliği
39 MUHAMMET KÖSE YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Kimya-Metalurji Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce)
40 ATAER SEZER YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi/Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği
41 ÖZDEN ZENGİN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İnşaat Fakültesi/Çevre Mühendisliği
42 GÖKÇEN NUR ALTINDAŞ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mimarlık Fakültesi/Mimarlık (İngilizce) (Tam Burslu)
43 MÜNEVVER ESİL GÖNÜLAÇAR MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji
44 HAVANUR DERTLİOĞLU MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mimarlık Fakültesi/Şehir ve Bölge Planlama
45 ABDULLAH YASİN ETCİBAŞI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)
46 CANSU ÇAMUR HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Güzel Sanatlar Fakültesi/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
47 ELİF BÜŞRA YILMAZ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Sağlık Bilimleri Fakültesi/Çocuk Gelişimi
48 YUSUF İÇEN EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Mühendislik Fakültesi/Gıda Mühendisliği
49 MEHMET DAŞDEMİR KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/İngilizce Öğretmenliği
50 AHSEN NUR TÜRKOĞLU KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/İlköğretim Matematik Öğretmenliği
51 EMRE MEŞECİ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
52 EYYUB ENSAR UZUN KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
53 ERDEM AÇILDI SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği
54 YUSUF KARABACAK SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Güzel Sanatlar Fakültesi/Mimarlık
55 GİZEM NUR EKREN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
56 MISRA ÇOLAK SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Makine Mühendisliği
57 İLYAS BAYRAM SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
58 BİLAL SAĞLAM SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
59 HİLAL YÜKSEL SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
60 NİDANUR DEMİRCİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
61 ESRA NUR ERKEN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
62 MERVE DEMİRCİ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
63 BERKE TURGUT SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği
64 MERVE AYTÜRK SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
65 TAHA EREN TUĞRUL SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
66 MUHAMMED FATİH ÇETİN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İÖ)
67 AYŞE BEYZA YAZICIGİL SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
68 BÜŞRA YÜCE SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
69 NİSANUR BAŞ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği (İÖ)
70 YUSUF ŞİMŞEK SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)
71 YAVUZ AHMET YOLDAŞ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İÖ)
72 MESUT MERT ÜNLÜSOY SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)
73 SELİM OKYAR SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)
74 EGE CAN FIÇICIOĞLU SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
75 SENA DEMİR SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilişim Sistemleri Mühendisliği
76 ENES TURAN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İÖ)
77 MERVE HİLAL ÇEVİREN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
78 MALİK ENES SAVAŞ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
79 BERATİ ÇAĞLAR ÖRS SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
80 ALPCAN FINDIK SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
81 AYŞE ZEYNEP ÜRKMEZ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Mimarlık Fakültesi/Mimarlık
82 FATİH YİĞİT KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
83 ABDULSAMET DİNÇ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Fatih Eğitim Fakültesi/Sınıf Öğretmenliği
84 SELİM KUNDAKÇIOĞLU İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)
85 MUHAMMET EREN KUTLU İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 Burslu)
86 MERTCAN TEZ ANKARA ÜNİVERSİTESİ/Eczacılık Fakültesi (İngilizce)
87 AYKUT KARANIK GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Matematik
88 AYÇA AKAR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Eczacılık Fakültesi
89 İBRAHİM BERA ESEN FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (Tam Burslu)
90 DİLRUBA ŞEYMA ARSLAN ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ/Eczacılık Fakültesi
91 ÖYKÜ EREN SABANCI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Endüstri Mühendisliği Programları (İngilizce) (%25 Burslu)
92 ÖMER FARUK DURMUŞ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
93 EMİRHAN BİLİCAN İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ/İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (Tam Burslu)
94 MELİH OĞAN İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Tasarım Fakültesi/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Tam Burslu)
95 SERTAN ALTINTAŞ İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Matematik (İngilizce) (Tam Burslu)
96 MUHAMMET TALHA MERCAN YALOVA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Enerji Sistemleri Mühendisliği
97 ŞEVVAL SEZER DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/İşletme Fakültesi/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (İngilizce)
98 SAADET ALTINTAŞ BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
99 İPEK AYIŞIĞI ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Veteriner Fakültesi
100 RANA TOKLUOĞLU ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Veteriner Fakültesi
101 AHSEN İLHAN SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
102 HİLAL KILINÇ ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
103 GİZEM MALÇOK ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
104 FURKAN MUTLUER ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji (İÖ)
105 MAHMUT UĞUR BAKIRTAŞ GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ (ANKARA)/Hemşirelik Yüksekokulu (Erkek)
106 METEHAN ONBAŞ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
107 ENES AKALIN AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR)/Mühendislik Fakültesi/Harita Mühendisliği
108 BUSENAZ AYVAZ AKSARAY ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
109 BİLAL KEREMOĞLU DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Teknoloji Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
110 NECATİ ÇOBAN BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
111 ALİ MERT ATMACA KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Otomotiv Mühendisliği (İÖ)
112 KEVSER KÜÇÜK İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 Burslu)
113 ÖZGENUR TÜRKYILMAZ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Sakarya Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik
114 AYŞE KESKİN DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik
115 ERHAN AKDENİZ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik