İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya’da LGS için Okullar da Öğrenciler de Hazır

Pazar günü yapılacak LGS sınavı için son hazırlıklar tamamlandı. Sakarya’da sınavın yapılacağı 257 ortaokul binasındaki ortak kullanım alanları ve derslikler sınav öncesinde bir kez daha dezenfekte edilirken ihtiyaç duyulan maske ve dezenfektanlar günler öncesinden okullara gönderildi. 

Sınav için Sakarya’ya gelen Millî Eğitim Bakanlığı Temsilcisi Daire Başkanı Oğuzhan Özkan beraberinde sınavlardan sorumlu Sakarya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel Hamzaoğlu ve ilçe millî eğitim müdürleriyle sınavların yapılacağı okul binalarını gezerek hazırlıkları denetlediler.

Pazar günü iki oturumda gerçekleşecek LGS’ye 16 ilçedeki 257 ortaokulda 14 bin 173 öğrenci katılacak. Sınavın ilk oturumu saat 09.30’da başlayacak ve ilk bölüm 10.45’te sona erecek. 45 dakikalık dinlenmenin ardından ikinci oturum 11.30’da başlayacak ve 12.50’de tamamlanacak.

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Pazar günü saat 09.30’da başlayacak sınav için öğrencilerimizin yarım saat önce (saat 09.00’da) okullarında olmalarını hatırlatarak tüm okullarımızda sınav için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını ve çocuklarımızın sınavlarına sağlıklı ortamda güvenli bir şekilde katılacaklarını ifade etti.

Öğrencilerimizin ve ailelerinin sınav heyecanını çok iyi anladığını belirten Durmuş, salgın hastalığın devam etmesi nedeniyle bu sınavda da okul dışında bekleyecek olan ailelerimizden çocuklarının sağlığı açısından maske ve mesafe kurallarına uyarak görevli öğretmenlerimize ve okul yönetimlerine yardımcı olmalarını istedi.

Durmuş, sınava katılacak tüm öğrencilerimize zihin açıklığı ve başarılar diledi.