Sakarya’da ‘Özel Okul Maratonu’ başladı

2015-2016 eğitim öğretim yılında çocuklarını özel okulda okutmak isteyen binlerce aile, hafta sonu yapılan bursluluk sınavları için okulları geziyor.

Neva sınavlarına 4 bin öğrenci
28-29 ve 30 Mart tarihlerinde üç gün süreyle yapılan Özel Neva Okulları bursluluk sınavına 4 bine yakın öğrenci katıldı. 3.,4.,5.,6.,7. ve 8. sınıflara yönelik yapılan sınavlarda öğrenciler başarılı olmak için ter dökerken, çocuklarını özel okulda okutmak isteyen anne ve babalar sınav sonunu okul bahçesinde büyük bir heyecan içinde beklediler. Yeni dönemde başarılı öğrencileri bünyelerine almak isteyen özel okullar, sınavlara çocuklarını getiren velilere tanıtıcı sunumlar yapmayı da ihmal etmiyorlar. Bursluluk sınavları içinde Sakaryalı ailelerin yoğun ilgi gösterdiği Özel Neva Okullarının Altınova Kampüsüne gelen velilere, Ehda Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Özel Kerime Hatun Lisesi ve Özel Marifet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan sunum ve etkinlikler büyük beğeni topladı.
Özel Neva Okulları yöneticileri, 4 bin dolayında öğrencinin katıldığı bursluluk sınavı sonuçlarının 2 Nisan Perşembe günü okulun internet adresinden açıklanacağını belirttiler.