İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Spor alanında ücretsiz Özel Yetenek Kursları açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğine yönelik yine önemli bir hizmeti hayata geçirdi. Büyükşehir, Spor ve Polis Akademileri ile Spor Liseleri ile Askeri Liselere ücretsiz hazırlık kursu açtı. Türkiye’de ilk defa bir Büyükşehir Belediyesi böylesine bir hizmeti öğrencilere ücretsiz olarak sunuyor.

UZMAN ANTRENÖRLER ÇALIŞTIRACAK

Kurslar Büyükşehir Belediyesi’ne ait Seka 50. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Dersler hafta içi 17.00 ile 19.00 arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler, BESYO mezunu ve alanında uzman antrenörler tarafından sınavlara hazırlanacak.

PARKURLAR NİZAMİ ÖLÇÜLERDE

Öte yandan öğrencilerin sınavlarda gireceği parkurlar da Büyükşehir Belediyesi tarafından titizlikte incelendi. Söz konusu parkurların birebir orandaki ölçüleri fotosel eşliğinde derecelendirilecek. Böylece öğrenciler sınava girerken parkur konusunda problem yaşamayacak.

ANTRENMAN YAPACAKLAR

Öğrencilere sınavlarda karşılaşacakları etaplar çalıştırılacak. Bunlar arasında diril ve koordinasyon çalışmaları ile kuvvet ve dayanıklılık antrenmanları yer alıyor.

BAŞVURULAR SPOR MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Öte yandan kurslardan yararlanmak isteyen öğrenciler Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürlüğü’nün 335 51 88, 335 53 49 ve 0530 243 60 29 numaralarını arayarak yapabilecek.