İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nin tüm bölümleri akredite edildi

SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nin 3 bölümü daha SPORAK tarafından akredite edildi. Böylelikle 2022 yılında akredite edilen Spor Yöneticiliği Bölümü ile birlikte fakültenin tüm bölümleri akredite edilmiş oldu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü ile Rekreasyon Bölümü; Spor Bilimleri Derneği Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) tarafından akredite edildi. Akreditasyon 26 Temmuz 2023 ve 26 Temmuz 2025 tarihleri arasında 2 yıl süreyle geçerli olacak. 2’inci yıl içerisinde yapılacak ara değerlendirme raporları sonucuna göre akreditasyon süresi 3 yıl daha uzatılabilecek. Fakültenin Spor Yöneticiliği Bölümü de 2022 yılında 2+3 yıl süreyle akredite edilmişti. Tüm programları akredite edilen SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi bu yönüyle Türkiye’deki sayılı fakültelerden birisi olmayı başardı.

Herkes elini taşın altına koydu

Akreditasyon için gerekli tüm akademik, idari ve fiziki şartları sağladıklarını kaydeden SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu, “Kriterleri karşılamamızın yanı sıra zaten +1 Eğitim Modeli’ni ilk uygulayan Spor Bilimleri Fakültesi olmamız ve bunun Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından örnek gösterilmesi önemli avantajlarımızdan birisiydi. Milli sporcuların tercihi olmamız, deneyimli akademik kadromuz ve projelerimiz de bizi ön plana çıkarıyor. Tabii ki tüm bunların sağlanması ciddi bir çaba ve emek gerektiriyor. Bu anlamda akademik personellerimizden idari personellerimize herkes elini taşın altına koydu. Emekleri için her bir çalışma arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Rektör hocamız da fakültemizin tüm bölümlerinin akredite olmasında önemli pay sahiplerinden. Her geçen gün daha önce elde ettiklerimizin üzerine koyarak ilerlemeye devam etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın