İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trakya Üniversitesi o paylaşımlar için açıklama yaptı

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından eski bir öğretim üyesi tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlara ilişkin açıklama yapıldı.
EDİRNE
Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada ‘Son günlerde, Trakya Üniversitesi’nin eski bir öğretim üyesi tarafından, sosyal medya kanallarında, akademisyen kimliğine yakışmayacak bir üslupla, hakaret ve hatta tehdit boyutuna ulaşan, anlaşılması güç iddialar paylaşılmaktadır.
Farklı amaçlarla çarpıtılarak kamuoyuna mâl edilen tüm bu iddialar, süreç boyunca Yüksek Öğretim Kurumu ile birlikte yargı organları tarafından defalarca incelenmiş ve Üniversitemiz her incelemede haklı bulunmuştur. Üniversitemiz ve yöneticileri açısından usulsüz, haksız herhangi bir uygulamanın söz konusu olmadığı tescil edilmiştir.
Konu ne olursa olsun, şeffaflık, vicdan ve hakkaniyeti kendine ilke edinmiş Trakya Üniversitesi, mevcut paylaşımlar konusunda, hem kurumsal hem de kişisel olarak gerekli kanuni işlemleri başlatmış, suç duyurularında bulunmuştur.
Türkiye ve Balkanların yüz akı kurumlarından biri olan Üniversitemiz ve yöneticilerini hedef alan bu ve benzeri asılsız yıpratma çabalarına hiçbir şekilde izin verilmeyeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız’ denildi.
Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.