İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trakya Üniversitesi’nde ‘Yıl Sonu Konseri’ düzenlendi

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı, Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde Yıl Sonu Konseri düzenlendi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda müzik eğitim alan ve mezun olan öğrencilerin performans sergilediği konser; Orkestra, Orff Çalgıları Topluluğu, Türk Müziği Korosu ve Çok Sesli Koro olmak üzere bölümden oluştu.
Konserin ilk bölümünde Devlet Konservatuvarından Öğr. Gör. Sela Can Dökmeci’nin şefliğindeki Orkestra; J. Haydn’den 1. Senfoni Re Major “Presto” The Beatles’tan Yesterday, E. Grieg’ten Peer Gynt Suite No.1 -The Death Of Ase ve D. Bruce’den Pirates of the Aegean parçalarını seslendirdi.
Dr. Öğr. Üyesi Belgin Uzunoğlu Yegül yönetiminde Brent M. Holl & Ryan Bugas’tan Orange Juice, Brent M. Holl & Caleb Bailey’den Jamaica Jazz, Sara Nussel’den All That Jazz ve Geleneksel Rus ezgisi olan Jimba Papalusjka parçalarını seslendiren Orff Çalgıları Topluluğu sanatseverler için eğlenceli bir gösteri gerçekleştirdi.
Konserin üçüncü bölümünde sahne alan Bülent Örs şefliğindeki Türk Müziği Korosu, bestesi Amir Ateş’e, güftesi Melek Hiç’e ait olan Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın, bestesi İ. Nedim Saatçi’ye, güftesi Şendoğan Arda’ya ait Bırakma Ellerimi ile Bağa Gel Bostana Gel türküsü ve Neşet Ertaş bestesi olan Kırşehir yöresine ait Sevda Olmasaydı’yı ve Bahçe Duvarından Aştım’ı adlı eserleri seslendirdi.
Konserin kapanışını gerçekleştiren Dr. Öğr. Üyesi Osman Musaoğlu şefliğindeki Çok Sesli Koro Uno Naissoo’dan Metsa Telegramm, Zambiya Halk Şarkısı Bonse Aba, Giovanni Gastoldi’den Amor Vittorioso, Prof. Nevit Kodallı’dan Zekiyem, Kıbrıs türküsü Münüsem, Van-Edremit türküsü Turnalar ve Ruter’den For The Beauty Of The Earth ile eserlerini icra etti.
Büyük beğeni toplayan ve hediye takdimi ile sona eren konsere Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Handan Köksal, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ile Genel Sekreter Yardımcısı Uzm. Ahmet Sezgin ile çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.
Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.