Ümit Erdal Meslek Lisesi Öğrencileri Almanya’da

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, finansmanı Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği’nin ortak finansmanı ile yürütülen Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında desteklenen “Meslek Lisesi Öğrencileri Metal Teknolojisi ve Makine Teknolojisi Alanında Becerilerini Geliştiriyor” adlı Erasmus+ Leonardo da Vinci Programı Hareketlilik Projesi kapsamında Almanya’nın Ludwigshafen şehrine gittiler.

21 gün sürecek Almanya’daki eğitim çalışmasına; Metal Teknolojisi alanı, Kaynakçılık dalı eğitim alanı, Makine Teknolojisi alanı ve CNC dalı eğitim alanından 24 öğrenci ile meslek alanlarından 3 öğretmen katılıyor.

Projeyi hazırlayan meslek öğretmenleri, hareketlilik faaliyetinin öğrencilerde, mesleki gelişim açısından, farklı kültürlerde yaşama, özgüven ve dil becerilerinin gelişmesini sağlayacaklarını belirterek; “Öğrencilerimize mesleki becerilerinin geliştiğini gösteren belgeler Almanya’daki eğitim kurumları tarafından verilecektir. Bu belgeler öğrencilerimizin, bölgemizde bulunan ulusal ve uluslararası firmalarda istihdam edilmelerinde önemli bir referans olacaktır. Bölgemizde, özellikle uluslararası otomotiv sektörünün büyük firmaları bulunmaktadır. İş piyasasın nitelikli çalışan insan talep etmesi, mesleki ve teknik eğitimin güçlü ve iyi işleyen eğitim öğretim yapısının oluşmasına neden olacaktır. Öğrencilerimizin donanımlı bir şekilde yetişmesi, iş piyasasında istihdam edilmelerini ve kariyer sahibi olmalarını sağlayacaktır.”dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.