20.4 C
İstanbul
20 Haziran 2021

Yalova Üniversitesi ile Jadara Üniversitesi arasında iş birliği anlaşması yapıldı

Diğer Haberler

Yalova Üniversitesi ile Ürdün’de bulunan Jadara Üniversitesi arasında iş birliği anlaşması yapıldı.

Yalova Üniversitesi ve Jadara Üniversitesi arasındaki iş birliği için yapılan imza töreni Yalova Üniversitesi Rektörlük Binasında gerçekleşti. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ ile Jadara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mohammed Taleb OBAİDAT tarafından gerçekleştirilen İmza töreninde, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rahmi KARAKUŞ, Dış İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oğuzhan KÖSE, Dış İlişkiler personeli Ömer KARA, Uluslararası Üniversiteler Federasyonu başkanı Prof.Dr. Mohammed Khair Al-Ghabani, Uluslararası Üniversiteler Federasyonu danışmanı ve tercümanı Othman Bayraktar ve Uluslararası Afrika İşleri Üniversiteleri Federasyonu Danışmanı Mühendis Mohamed Bayazid hazır bulundular. 

Yapılan iş birliği kapsamında taraflar, her iki Üniversite bünyesinde bulunan fakülte, enstitü, ve yüksekokullarda sürdürülen eğitim ve öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi ve uluslararası standartlara uyumlu hale getirilmesi gibi konularda karşılıklı yardımlaşma çerçevesinde ortak çalışmalar yürütmeyi hedeflemekte. Ayrıca tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak konular üzerinde bilimsel araştırmalar, projeler ve bilimsel yayın yapma, sempozyum ve çalıştayların organize edilmesi, öğrenci, personel ve araştırmacıların değişiminin sağlanması konularında iş birliği yapılması kararlaştırıldı.

 

- REKLAM -

Son Haberler

Dağyenice Ultra Maratonu’na bin sporcu katıldı

Bursa’da bu yıl ikinci kez düzenlenen Dağyenice Ultra Maratonu yaklaşık bin sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Nilüfer Belediyesi’nin destek verdiği...