İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaz etkinlikleri meyvelerini veriyor

Kocaeli Bilgievleri’nde yaz ayları boyunca devam eden etkinliklerde öğrenciler eğlenirken öğrenmenin mutluluğunu yaşadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bilgievleri, yaz boyunca gerçekleştirilen birbirinden eğlenceli ve eğitici faaliyetlerin son günlerine yaklaşırken öğrenciler yeni eğitim öğretim yılına başlayacak olmanın da sevincini yaşıyor.

“DEĞERLER EĞİTİMİ ALDILAR”

Bilgievleri yaz etkinlikleri kapsamında devam eden birçok etkinlik gibi Değerler Eğitimi de büyük ilgi gördü. Öğrenciler, uygulanan ders programlarıyla Değerler Eğitimi ile ahlaki değerleri, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma kurallarını eğlenceli aktivitelerle ve kolay ezberleme yöntemleriyle öğrenmenin sevincini yaşadılar. Değerler eğitimi programında günde üç saat eğitim alan öğrenciler, seviyelerine göre kız ve erkek öğrencilerden ayrı ayrı oluşturulan 15 kişilik sınıflarda eğitim gördüler.

“KUTSAL EMANETLER SINIFI AÇILDI”

Derince’de hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Bilgievi’nde “Kutsal Emanetler” sınıfı açıldı. Bilgievi öğrencilerinin yaz okulunda aldıkları siyer eğitimlerini pekiştirmeleri amacı ile açılan sınıf, Peygamber efendimizin soy ağacı, hadis-i şerifleri ve hayatının anlatıldığı görsellerden oluşuyor. Öğrenciler siyer derslerinde teorik olarak edindikleri bilgileri bu sınıfta görsel olarak inceleme şansı buluyorlar.

“YAZ ETKİNLİKLERİ KAPANIŞ PROGRAMI”

Birbirinden eğlenceli ve eğitici yaz etkinliklerinin yapıldığı Bilgievleri’nde yaz tatilinin sonuna yaklaşırken 7 Eylül Pazartesi günü saat 19.00’da SDKM’de yapılacak Bilgievleri kapanış programıyla yaz etkinlikleri de sona erecek. Geçtiğimiz hafta yapılan Siyer-i Nebi ve Değerler Yarışmasının ödülleri de bu programda sahiplerine verilecek.

IMG_7944

IMG_7947

IMG_7952

IMG_7954

IMG_7960

IMG_7964

IMG_7967

IMG_7988

kuranı kerim öğreniyorlar

Kuranı kerim sınıfı

Mehmet Akif Ersoy Bilgievinde açılan kutsal emanetler sınıfı

öğrenciler kutsal emanetler sergisini geziyor