İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yunus Emre Ersoy Anka’da

Sakarya Üniversitesi Vakfı Okulları’nda 15 yıl eğitim öğretim hizmeti veren deneyimli ve başarılı idareci, öğrenci Babası Yunus Emre Ersoy; sürpriz bir transferle, Profesör Dr. Murat Tosun ve Doçent Dr. Mehmet Güner’in eğitim danışmanlığı yaptığı Anka Eğitim Kurumları’nda yönetici olarak başlıyor.

Yunus Emre Ersoy kimdir?

2001 yılında Sakarya Üniversitesi Vakfı Okulları’nda okullarında kariyerine başlayan Yunus Emre Ersoy, okul öncesi, ilköğretim ve Anadolu lisesi bölümlerinde, yönetici asistanlığı, ölçme değerlendirme, müdür yardımcılığı ve okul müdürü olarak 15 yıl görev yaptı. Ersoy, 2001 Öncesinde İzmir Gazeteler Başbayii yöneticiliği ve Ege Bölgesinde Turizm yöneticiliği deneyimi bulunuyor. Sektörel olarak girdiği alanlarda ikili ilişkileri yüksek olan Ersoy, son olarak bugün Anka Eğitim Kurumları’na transfer olarak, eğitim öğretim hizmetini, Yönetici olarak burada sürdürmeye karar kıldı.

Hayır, sever kişiliğiyle de tanınıyor

2014 yılının sonlarında Serdivan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü protokolüyle

babası Sakarya il Milli Eğitim eski Müdürü Aziz Ersoy ve annesi Özel Şahin Okulları’ndan emekli Sınıf Öğretmeni Ayşe İmran Ersoy adına eğitime katkı amacı ile babası adına milli eğitime zenginleştirilmiş bir kütüphane ve annesi adına da bir akıl bir oyunları sınıfı açtı.

Eğitimci kişiliği ile Dünya’nın her yerinde

Amerika Birleşik Devletleri’nde Chicago, Boston, New York, Harvard Üniversitesi, MIT ve Fransa, İspanya, Katar gibi birçok ülkede ve üniversite eğitim kongrelerinde bulunun başarılı eğitimci Yunus Emre Ersoy, 2016’da eğitimde yeni döneme Sakarya’da Anka Eğitim Kurumları’nda devam edecek.

Velisi için sürprizlerle dolu bir eğitimci

Bir an, bir restoranda karşılaştığı öğrencisine sürpriz yapıp gönlünü alan, Hasta olan öğrencisiyle hastahane odalarında sabahlayan, ÖSS Sınavlarda görev almayıp, kapılarda sınava giren öğrencilerini velisi ile bekleyen, Ramazanlar da her akşam ayrı bir velisi ile iftar açan Emre Ersoy, Okul Aile birliği ve sosyal çevresi ile tanına bir kişiliğe sahip.

Basın camiası yakından tanıyor

Birçok başarılı projeye imza atan Yunus Emre Ersoy tam bir basın dostu. Yerel basınla ikili ilişkileri yüksek olan Ersoy, sosyal ve basın dünyası ile samimi ilişkileri ile tanınıyor.

“Sakarya’nın her konuda hizmetinde olacağız”

Yaptığı sürpriz transferle ilgili Medya’ya açıklama yapan Yunus Emre Ersoy; “Bizi başarıya taşıyan çevremize, bundan sonrada olumlu katkı sağlamak ve Sakarya halkına, yüksek eğitim kalitesi ile hizmet vermek için bir adım attık. Allah yürüdüğümüz yolda yardımcımız olsun, bizi sevenlerimize mahcup etmesin, her daim, her koşulda Sakarya’nın hizmetinde olacağız. Sakarya’nın eğitim öğretim kalitesine İnşallah önemli bir katkıda bulunacağız” dedi.

ERSOY: “Sakarya’da güzel işlere imza atacağız”

Ersoy konuşmasını devamında ise; “Anka Eğitim Kurumları iki yılda tıp fakültesine 35 öğrenci yerleştirmiş, mevcut kadro ve çok değerli eğitim danışmanları Prof. Dr. Murat Tosun ve Doç. Dr. Mehmet Güner hocalarımız aydınlattığı yolda Sakarya’da güzel işlere imza atacağız” dedi.