10.5 C
İstanbul
18 Nisan 2021

"Parkinson Haberleri

Bor madeninden Alzheimer ve Parkinson tedavisi için yerli ilaç üretildi

TÜSEB GENEL SEKRETERİ ERZURUMLU BİLİM İNSANI PROF. DR. HASAN TÜRKEZ, ÜLKEMİZDE BORLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIN SON ZAMANLARDA ARTTIĞINA DİKKAT ÇEKEREK, “BUNUN SEBEBİ ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNÜN KURULMASI, ÜLKEMİZDE BOR PROJELERİ DESTEKLENDİ. TÜRKİYE’DE ARTIK ‘BEN BOR ÇALIŞIYORUM AR-GE DESTEĞİM YOK’ DİYEN HİÇBİR ARAŞTIRMACI KALMADI. HÜKÜMETİMİZ BUNUN FARKINDA, BİZE DÜŞEN ŞEY, ÜLKE İÇİN KATMA DEĞER SAĞLAYACAK KONULARI PROJELENDİRİP İLGİLİ KURUMLARA SUNMAK. BİZİM KISA ZAMAN SONRA REZERVLERİMİZ GİBİ BİLİMİNDE DE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIMIZ GÜNLERİ BEKLİYORUZ” DEDİ.

ALS ve Parkinson hastalarına müjde

EDREMİT’TE ÖZEL BİR HASTANEDE GÖREV YAPAN ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DOKTORU KAMİL TEKER, AMİYOTROFİK LATERAL SKLEROZ (ALS) VE PARKİNSON HASTALIKLARININ, PRİON ENFEKSİYONLARIN NEDEN OLDUĞUNU SAVUNDUĞU BİR TEZ ÇALIŞMASI HAZIRLADI.

Parkinson tedavisinde beyin pili yöntemi

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ UZMANI DOÇ. DR. HAKAN SEÇKİN, PARKİNSON TEDAVİSİNDE BEYİN PİLİ YÖNTEMİYLE BAŞARILI SONUÇLAR ELDE EDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ.

Parkinson hastaları beyin pili ameliyatı için Türkiye’ye geliyor

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Zırh, dünyanın birçok ülkesinden Türkiye’ye beyin pili ameliyatı olmak için Parkinson hastası geldiğini ifade ederek, “İlaç...

‘Parkinson son değildir’

DR. SUAT GÜNSEL GİRNE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ NÖROLOJİ UZMANI DR.PINAR GELENER ARSAL, 11 NİSAN DÜNYA PARKİNSON GÜNÜ DOLAYISIYLA AÇIKLAMALARDA BULUNARAK, PARKİNSON HASTALIĞININ HAREKET BOZUKLUKLARI GRUBUNDA ELE ALINAN BİR HASTALIK OLDUĞUNU BELİRTTİ. DR.ARSAL, DÜNYA PARKİNSON HASTALIĞI GÜNÜ, HER YIL 11 NİSAN'DA, BU HASTALIKTAN ETKİLENEN İNSANLARI DESTEKLEMEK VE TOPLUMU NEDENLERİ, BELİRTİLERİ VE MEVCUT TIBBİ VE CERRAHİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ KONUSUNDA EĞİTMEK İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURMAK AMACIYLA KUTLANMAKTADIR DEDİ.
- REKLAM -

Son Haberler

‘Oteller Mobil Ödeme ile Tamamen Temassız Olacaklar’

Pandemi ile birlikte temassız otel uygulamaları misafirlerin otellerden talep ettiği bir hizmet haline dönüştü.  Bu uygulamalar otelde konaklayan misafirlerin...