10.5 C
İstanbul
18 Nisan 2021

"Sıcaklar Haberleri

Sıcaklar çocuklarda akut ishal vakalarını artırıyor

UZMANLAR, YAZ SICAKLARININ İYİDEN İYİYE HİSSEDİLMEYE BAŞLADIĞI ŞU GÜNLERDE, BAŞTA AKUT İSHALLER OLMAK ÜZERE BULAŞICI HASTALIKLARDA VE ENFEKSİYONLARDA ARTIŞ GÖRÜLDÜĞÜNE DİKKAT ÇEKİYOR ÇOCUKLARDA EN SIK GÖRÜLEN ENFEKSİYON HASTALIĞI AKUT İSHALİ OLDUĞUNU BELİRTEN DORUK SAĞLIK GRUBU ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZMANI DR. ATİLLA GÜRAY, “AKUT İSHAL, 0-5 YAŞ GRUBUNDAKİ ÇOCUKLARDA RASTLANAN EN SIK ENFEKSİYON HASTALIĞIDIR. MİDE VE BAĞIRSAKLARIN İLTİHABIDIR. İSHALE NEDEN OLAN MİKROPLAR, VİRÜSLER, BAKTERİLER VE PARAZİTLER OLABİLİR. VİRÜSLER GENELLİKLE KANSIZ, SÜMÜKSÜZ VE BOL SULU İSHALLERE NEDEN OLURKEN, BAKTERİ VE PARAZİTLER KANLI, SÜMÜKLÜ, AĞRILI DIŞKILAMANIN GÖRÜLDÜĞÜ İSHALLERE NEDEN OLABİLİR” DEDİ.

“Sıcaklar bastırmadan klimalara tedbir alınmalı”

YURTTAŞ HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE TRİMBOX CEO’SU EVREN YURTTAŞ, SICAKLAR BASTIRMADAN KLİMA SİSTEMLERİNİN TEDBİR ALINMASI GEREKEN ÜRÜNLERİN BAŞINDA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ.
- REKLAM -

Son Haberler

Trafikte bir düğüm daha çözülüyor

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yaseminpark Evleri önündeki kavşağa, sola dönüş yapacak araçlar için eklenen ilave kol uygulamasıyla kavşak...