SON DAKİKA

Ayhan Bilgisayar

Ayhan Bilgisayar Elektronik bilgisayar ve teknoloji ürünlerini satmak; beraberinde satış sonrası hizmetleri, müşterilerine sunmak amacı ile Elektrik-Elektronik Mühendisi Ömer Abdullah AYHAN tarafından 2003 yılında Sakarya’da kurulmuştur. Başlangıçta sadece ev ve küçük ofis kullanıcılarına yönelik çözümler sunan Ayhan Bilgisayar Elektronik 2004 yılında Sakarya bölgesinde faaliyet gösteren orta ve büyük ölçekli kurumsal firmalara bilişim ürünlerinde çözüm ortağı olarak hizmet sunmaya başlamıştır. Müşterilerinin ve iş ortaklarının güvenini kazanmayı en önemli firma prensibi olarak belirleyen Ayhan Bilgisayar Elektronik süratle bölgesel rakipleri arasında üst sıralara tırmanmıştır. 2005 yılı sonunda bilişim sektörünün devlerinden HP ile başlayan iş ortaklığı ile önemli başarı sağlamıştır. 2007 yılında Microsoft ürünlerine odaklı lisanslama çalışmaları sonucu Microsoft Partner Network bünyesine katılmış ve Microsoft’un bölgedeki önemli iş ortaklarından biri olmuştur. Daha sonra 2008 yılında network güvenliğinde dünya devi olan Fortinet firması ile bölgesel bayilik ve çözüm ortaklığı anlaşması yapmış bu sayede kurumsal pazarda önemli bir güç daha kazanmıştır.

Donanım çözümlerine ek olarak Ayhan Bilgisayar Elektronik 2010 yılında kendisi gibi müşteri isteklerini ön planda tutan BYM Yazılım ile çözüm ortaklığı anlaşması yapmıştır. R1 Yazılım Markası ile paket program satışıyla başlayan işbirliği sonraki yıllarda restoran, beyaz eşya ve elektrik malzemeleri sektöründe şehrin önde gelen firmaları ile yazılım projelerine dönüşmüştür.

2012 Yılından itibaren Ayhan Bilgisayar Elektronik bünyesindeki faaliyetlerden bir diğeri ise Outsourcing (Dış Kaynak Kullanımı) şeklinde tanımlanan katma değerli çözümlerin müşteriye hizmet alımı şeklinde sunulmasıdır. Bu modelle firmalar gerekli iş alanlarına personel ve malzeme yatırımı yerine bu hizmeti Ayhan Bilgisayar Elektronik’ten alarak hem verimli işgücü elde etmekte hem de o alanda daha geniş bir uzman kadrosu ile çalışma imkanı bulabilmektedir.

Ayhan Bilgisayar Elektronik 2015 yılında bilişim sektörünün önemli bir kolu olan telekomünikasyon alanında hizmet vermeye başlamıştır. İletişim ve internet hizmetleri alanında sektör devleri Vodafone, Turkcell, Türknet ve Millenicom gibi firmaların Sakarya ve Düzce bölgesinde hem kurumsal hem de bireysel çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Sektörde öncü markalarla çözüm ortaklığı, hızlı tedarik, ürünler hakkında geniş teknik bilgi, yaygın tedarik ağı, personel kalitesi, müşteri odaklı yaklaşımlar ve hizmet süreçlerinin iyi yönetimi Ayhan Bilgisayar’ı tanımlayan en önemli niteliklerdendir. Ayrıca Ayhan Bilgisayar Elektronik, Sakarya bölgesinde faaliyet gösteren bilişim firmalarının bir çatı altında toplanmasını ve sektörel kalitenin üst seviyelere taşınmasını hedefleyen Sakarya Bilişim Sektörü Derneği (SABİDER) kurucu firmaları arasında yer almaktadır.

SİSTEM VE AĞ GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMLERİ

Veri güvenliğinin yüksek önem arz ettiği günümüzde Ayhan Bilgisayar – Fortinet iş ortaklığı sayesinde müşterilerimizin hem veri güvenliğini sağlıyor hem de internet erişimini en iyi seviyede kontrol altına alıyoruz.

SİSTEM ODASI ÇÖZÜMLERİ

Ayhan Bilgisayar olarak müşterilerimizin verilerinin tek bir noktada toplanması, yedeklenmesi ve güvenlik altında tutulması gibi ihtiyaçları için sistem odası çözümleri sağlıyoruz. Bu çözümleri sağlamadan önce ihtiyaçları analiz ediyor ve firmanın gelecek projeksiyonunu da göz önünde bulundurarak projelendiriyoruz.

LİSANSLAMA ÇÖZÜMLERİ

Müşterilerimizde kullanılan yazılımların lisans durumlarının tespiti için detaylı yazılım envanteri hazırlıyor ve bu çalışma sonucunda müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun Microsoft ve Adobe gibi firmalardan onaylı lisanslama çözümleri sağlıyoruz.

KABLOSUZ İLETİŞİM ÇÖZÜMLERİ

Dağınık şube yapısı bulunan müşterilerimizin şubelerinin birbirleri ile iletişimini kablosuz olarak sağlayacak projeler üretiyor ve uyguluyoruz. Aynı zamanda otel, restoran, kamu kurumu, okul ve hastane gibi geniş kullanım alanlı mekanlarda kablosuz ağ çözümleri sunuyoruz.

SANALLAŞTIRMA ÇÖZÜMLERİ

Müşterilerimizin birden fazla sunucu altyapılarını tek bir fiziksel altyapı üzerine kurarak bilgi işlem için planlanan işletme, yönetim ve yatırım maliyetlerini düşürüyoruz. Aynı zamanda bu çözümler ile müşterilerimiz verilerine erişimde ve uygulamalarını kullanımda çok daha yüksek verim almaktadır.

5651 VE ANALİZ ÇÖZÜMLERİ

Ayhan Bilgisayar olarak 5651 Sayılı “İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN” gereği müşterilerimizin internet hareketlerini gerekli yasal prosedüre uygun olarak kayıt altında tutabiliyoruz.

UZAKTAN ERİŞİM ÇÖZÜMLERİ

Müşterilerimiz tarafından Ayhan Bilgisayar’a ulaşan servis taleplerine yerine gitmeden uzak bağlantı ile uzman teknisyen arkadaşlarımız ilk müdahaleyi yapıyor ve eğer mümkünse sonuca ulaştırıyoruz.

NETWORK – SİSTEM TARAMA ÇÖZÜMLERİ

Müşterilerimizin talebi doğrultusunda Ayhan Bilgisayar ve uzman iş ortaklarımız ile birlikte bilgisayar ağları ve sistem üzerinde güvenlik açığı tespitini gerçekleştiriyor ve bu tespit sonrasında açıkların giderilmesi için gerekli projeyi sunuyoruz.

 

Firma YetkilisiÖmer Ayhan
Yetkili Telefon
Telefon+90 264 281 21 88
Faks
Web Sitesihttp://ayhanbilgisayar.com.tr
E-Postainfo@ayhanbilgisayar.com.tr
Firma AdresiYenigün Mh. 15 Temmuz Bulvarı No: 103 Adapazarı / SAKARYA
İl / İlçeAdapazarı / Sakarya
Bu firma 12 Haziran 2019 - 12:05 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi.

SON EKLENEN FİRMALAR