SON DAKİKA

Sakarya Nuri Demirağ Özel Havacılık Ve Teknoloji Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

Sakarya Nuri Demirağ Özel Havacılık Ve Teknoloji Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Bulvarı, Yağcılar Mahallesi, No: 150 Adapazarı / SAKARYA adresindeki 5.103 m2 kapalı, 2.060 m2 açık alana sahip akıllı binasında Mili Eğitim Bakanlığının öngördüğü müfredat programı çerçevesinde eğitim ve öğretim hizmeti verecek bir kurumdur.

Bölümler

Uçuş Kabin Memurluğu

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün ilgili mevzuatlarına göre:

Yolcu taşımacılığı yapan hava araçlarında gerekli emniyet ve güvenlik önlemlerinin uygulanmasından ve yolcu konforundan sorumlu görevliler “kabin memuru” ya da “kabin görevlisi” olarak tanımlandırılır.

Uçuşun emniyetli, güvenli ve konforlu bir şekilde gerçekleşmesi için hava aracının kabin bölümünde görev yapan memurları,  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “Kabin Memuru Sertifikası” almaya hak kazanmış kişilerdir.

Bayan kabin memurlarına “hostes”, erkek kabin memurlarına “host” veya “steward” denmektedir.

 • Kabin memurlarının uçak içerisinde belirgin görev ve sorumlulukları vardır. Bunların en önemlisi, fakat en az gözle görülebilir olanı yolcuların emniyetini sağlamalarıdır. Emniyet ve güvenliği tehdit edebilecek bir durumun oluşmasını önlemek için acil durum prosedürlerinin uygulanmasından sorumludur. Bu ana sorumluluk kabin memurlarının özel bir eğitim almalarını gerekli kılmıştır.
 • Kabin memurları, ilgili mevzuatlara uygun görevlerini yerine getirebilecek yeterlilikte olmak zorundadır. (Boy, kilo, psikolojik test vb.)
 • Kabin memurluğu seyahat etmeye ve yeni insanlar, farklı ülke ve kültürler tanımaya imkan veren bir meslektir. Bu nedenle günümüz dünyasında çok rağbet gören mesleklerdendir.
 • Kabin memurunun en az bir yabancı dili, özellikle İngilizceyi iyi derecede bilmesi gerekir. Fiziki şartlar ve İngilizce önkoşuldur.
 • Kabin memurları; uçuş teorisi, meteoroloji, Havacılık İngilizcesi, ilk yardım, insan ilişkileri, uçuş güvenliği, iletişim ve diksiyon vb. konularında eğitim görürler.

ÇALIŞMA  ALANLARI

Havayolu şirketlerinde genellikle uçuş görevlerinde, nadiren de yer hizmetlerinde çalışabilirler.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Kabin görevlileri,

 • Kuralları uygulayabilen ve inisiyatif alabilen,
 • Aynı anda birçok şeye dikkat edebilen,
 • Güç koşullarda vücut dengesini koruyabilen,
 • İkna edebilme becerisi ve empati yeteneğine sahip,
 • Sabırlı ve soğukkanlı,
 • İletişim becerisi yüksek,
 • Güler yüzlü, dışa dönük, tedbirli, temiz ve düzenli kişilerdir.

Uçak Bakım Teknisyenliği

Uçak bakım teknisyeni, uçak ve diğer hava araçlarının her türlü bakım ve onarımı, montaj ve servis  işlerinin yapılması aşamalarında görev yapan kişidir.

 Milyarlarca dolarla ölçülen yüksek teknolojik sistemlerin bakım, onarım ve modernizasyonu çok ciddi bilgi birikimi ve yetenek gerektirdiği için;

Uçak bakım teknisyenliği vicdani ve mesleki sorumluluğu yüksek bir meslektir. 

ÇALIŞMA  ALANLARI

Yerli ve yabancı tüm havayolu işletmelerinde, uçak ve diğer hava araçlarının üretim, montaj, bakım ve onarım yapıldığı fabrikalar ve atölyeler ile sivil ve askeri amaçlı hava taşımacılığı sektörlerinde çalışabilirler.

Havacılık küresel  düzeyde sürekli gelişmekte olan bir sektördür. Sektörün artan kapasitesiyle uçak ve diğer hava araçların sayısı da günden güne artış göstermekte ve bunların  bakımları havacılıkta çok önemli  yer tutmaktadır. Dolayısıyla uçak teknisyenliği  alanında  istihdam imkânları da genişlemektedir

NEDEN NURİ DEMİRAĞ HAVACILIK VE TEKNOLOJİ LİSESİ?

 • İyi eğitim almış insanlar bir ülkenin en değerli zenginlik kaynağıdır. Bu sebeple kurum olarak en etkili ve doğru yatırımın insanın eğitimine yapılan yatırım olduğuna inanıyoruz.
 • Bizim için her öğrenci ayrı bir değere sahiptir. Öğrencilerimizin öz güveni için her birine özel önem vereceğiz. Bunu da akademik kadromuz, öğrencilerimiz ve velilerimiz arasındaki iletişimin sağlıklı olarak yürütülmesiyle sağlayacağız.
 • Günümüzde akademik başarı kadar hayatın vazgeçilmez haline gelen dürüstlük, etik değerlere uyma, rahat ve doğru iletişim kurabilme, muhatabına saygılı olma, görgü kurallarına riayet, inisiyatif kullanabilme, vazife ahlâkı, iş disiplini, nezaket ve temizlik gibi kavramlar ön plana çıkmaktadır. Bu gerçekten hareketle öğrencilerimizin akademik başarıları kadar onlara hayatta lazım olacak davranışları  da  kazandırmayı önemsiyoruz. Onları geleceğin mutlu ve başarılı insanları olarak yetiştirecek ve toplumumuzun örnek fertleri yapmak için feragatle çalışacağız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

GÜVENLİK
Okulumuzda güvenlik hizmeti, Özel Güvenlik Kanunu’na tabi olarak faaliyet gösteren güvenlik firması tarafından  7/24 saat üzerinden yürütülecektir. Binamız,  hangar ve atölyeler kapalı devre kamera sistemleriyle izlenmektedir.

YEMEK

 • Yemek hizmetleri Gıda Güvenliği, Çevre, Kalite ve İş Sağlığı Güvenliği esaslarına göre yürütülecektir.
 • Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmaları için işlenmiş gıdalara yer verilmeyecek, hijyen ise mutfağımız, yemekhane ve kantinimizin en önemli özelliği olacaktır.
 • Aylık yemek menüleri; okul yönetimi, öğretmen, öğrenci, okul aile birliği üyesi veliler, diyetisyen ve ilgili diğer yetkililerden oluşan YEMEK KOMİTESİ tarafından hazırlanacaktır.
 • Velilerimiz aylık yemek listelerini web sayfamızdan takip edebilecektir.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK SERVİSİ (PDR)

Öğrencilerimizin sosyal, duygusal ve fiziksel alanlarda gelişim süreçlerini yakından izlemeyi hedefler.

Rehberlik programının temel amacı, veli ve öğretmenlerle yakın işbirliği ve eş güdümle çalışarak öğrencilerimizin olumlu öğrenme deneyimleri yaşamalarına rehberlik etmek;  onların kendilerini tanımaları ve  başkalarına ve toplumun kabul gördüğü kurallara saygılı olmalarına, problem çözme becerilerinin gelişmesine, ergenlik sürecinin sağlıklı yönetilmesine yardımcı olmaktır.

Ayrıca öğrencilerimizin  akademik başarıları;  verimli ders çalışma ve  sınavlara hazırlık stratejileri geliştirmeleri,  motivasyon yükseltme programlarıyla da desteklenecektir.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

 • İyi derecede İngilizce bilmek havacılık sektörünün her alanında olmazsa olmazıdır.
 • İyi bir yabancı dil eğitimi, anadilini etkin bir şekilde vermekle başlar. Bu sebeple okulumuzda Türkçe eğitimi 9. sınıftan itibaren çok yönlü olarak verilerek anadilimizin iyi, doğru ve güzel kullanılmasına hassasiyet gösterilecek ve ikinci dil olarak da okuma, yazma ve konuşma etkinlikleri ile İngilizce öğretimi  mutlaka gerçekleştirilip  bu altyapının üzerine havacılık terminolojine uygun “Teknik İngilizce” eğitimi için  “yoğunlaştırılmış İngilizce programı” uygulanacaktır.  Böylece uluslararası geçerliliği olan sınavların da desteğiyle kendilerini farklı dillerle de ifade edebilme becerisine sahip öğrenciler yetiştirmek okulumuzun önceliği olacaktır.
Firma YetkilisiNiyazi ÖZÇELİK
Yetkili Telefon
Telefon0264 274 54 60
Faks
Web Sitesihttp://www.nuridemiraghavaciliklisesi.com
E-Posta
Firma AdresiYağcılar Mh. 15 Temmuz Bulvarı No:150 Adapazarı
İl / İlçeAdapazarı / Sakarya
SektörlerEğitim / Sakarya
Bu firma 10 Temmuz 2019 - 11:51 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

SON EKLENEN FİRMALAR