Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7308
  % 0,02
 • EURO
  6,3139
  % 0,13
 • ALTIN
  275,9707
  % -0,01
 • BIST
  101.781
  % -0,79
’17 Ağustos’u Unutmayacağız’

’17 Ağustos’u Unutmayacağız’

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu “17 Ağustos gecesi yaşanan acıları unutmadık ve unutmayacağız” dedi. SAKARYA – Karasu Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Bundan tam 19 yıl önce, 17 Ağustos 1999’da Türkiye karanlık günlerinden birini yaşadı. Saat 03:02’de merkez üssü Gölcük olan deprem 45 saniye içerisinde aramızdan binlerce can aldı. Faciadan sağ kurtulanlara ise ömür boyu […]

Booking.com

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu “17 Ağustos gecesi yaşanan acıları unutmadık ve unutmayacağız” dedi.

SAKARYA – Karasu

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Bundan tam 19 yıl önce, 17 Ağustos 1999’da Türkiye karanlık günlerinden birini yaşadı. Saat 03:02’de merkez üssü Gölcük olan deprem 45 saniye içerisinde aramızdan binlerce can aldı. Faciadan sağ kurtulanlara ise ömür boyu unutamayacakları bir acı bıraktı. Depremin yaşattığı sonuç itibari ile Ülke genelinde hayatını kaybeden 30 bini aşkın yurttaşımız arasında Sakarya ve İlçemiz Karasu’da büyük ölçüde etkilendi. Aradan geçen 19 sene, bu acıyı hiç hafifletmedi” ifadelerine yer verdi.

Yaşanılabilecek afetlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini belirtilen Başkan Mehmet İspiroğlu; “Ülkemiz dünyanın aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmakta. Geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması hiç kuşkusuz kaçınılmazdır. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamızdır. Unutmamalıyız ki; insanları yaşanılan afetler değil bu afetler için alınmayan tedbirler öldürür. Bu bağlamda yaşana bilecek her afete hazırlıklı olmamız gerekmektedir” dedi.

Bu düşüncelerle 17 Ağustos Depremi’nin 19. Yıldönümünde, depremde yaşamını yitiren bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum. Allah vatanımızı ve milletimizi afetlerden korusun” dedi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?