İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2. El Oto Galericileri Sitesi İçin Geri Sayım Başladı

Sakarya’nın merakla beklediği 2. El Oto Galericileri Sitesi Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Projede en önemli sorumluluk sektör esnafımızdadır. Gerek Büyükşehir Belediyesi olarak biz; gerekse de Ticaret ve Sanayi Odamızın esnafa rağmen hiçbir çalışmanın içerisinde olması mümkün değildir. Her çalışmada dile getiriyoruz: ne yaparsak yapalım esnafla birlikte yapacağız” dedi. Toçoğlu ayrıca projenin inşa edileceği alanın belli olduğunu ve bölgede kamulaştırma işlemlerinde sona geldiklerini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehrin merakla beklediği 2. El Oto Galericileri Sitesi Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toçoğlu, “SATSO ile birlikte 2. el oto galericileriyle ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Daha önce Tır-Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi, Süpürgeciler Sitesi ve Hayvan Pazarını şehrin hizmetine sunduk. Bunun dışında esnafa dönük birçok çalışmayı hayata geçirdik. Şimdi de Uzunçarşı’da bir dönüşüm yapıyoruz. Kısacası şehri dönüştürüyoruz” diye konuştu.

Projeyi Çok Önemsiyoruz
Başkan Toçoğlu, “2. el oto galericileri ile ilgili yürütülen çalışmayı çok önemsiyoruz. SATSO Başkanımız Mahmut Kösemusul da bu konuyu sürekli gündeme getiriyordu. Bu yapıların artık şehir merkezinde değil, daha düzenli ve daha iyi standartlarda ticaret yapabilmelerini istiyoruz. Bu konuda esnafımızla gereken görüşmeler yapılıyor. Süreç ilerledikçe daha yoğun bir şekilde görüşeceğiz. Ticaret ve Sanayi Odamızın bu konuda çok ciddi destekleri var” şeklinde konuştu.

Esnafın İstemediği Hiçbir Çalışmada Yer Almayız
2. El Oto Galericileri Sitesi Projesi ile ilgili bilgiler de veren Toçoğlu, “100’e yakın dükkan, açık oto pazarı ve büyük bir otopark ile her geçen gün gelişen şehrimize yakışacak yeni bir çalışmayı hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Burada en önemli sorumluluk esnafımızda. Gerek Büyükşehir Belediyesi olarak biz; gerekse de Ticaret ve Sanayi Odamızın esnafa rağmen hiçbir çalışmanın içerisinde olması mümkün değildir. Her çalışmada dile getiriyoruz: ne yaparsak yapalım esnafla birlikte yapacağız. Esnafla konuşarak, tüm detayları masaya yatırarak, birlikte hareket edeceğiz. Esnafımıza ve şehrimize faydası olmayan anlayışlardan sıyrılmamız gerekiyor. Dönüşüm çalışmaları bu hassasiyetle bir bir hayata geçirilmeye devam edecek” şeklinde konuştu.

Proje Alanı Belirlendi
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu açıklamalarına şöyle devam etti: “SATSO ile birlikte 2. El Oto Galericileri Sitesini esnafımızın da desteğini alarak şehrimize kazandıracağız. Sitenin inşa edileceği alan belirlendi. Burayla ilgili planlama çalışmaları tamamlandı. Şuan kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı, üstyapı, hangi ihtiyaç gerekliyse elimizden geleni yapacağız. Sakarya’nın dört bir yanında yürüttüğümüz yenilik çalışmaları sanayi ve ticaret alanında da bu tarz örnek çalışmalarla hissedilecek. Bu konudaki özverili çalışmalarından ötürü SATSO Başkanımız Mahmut Kösemusul’a şehrimiz adına teşekkür ediyoruz. Esnaf, Büyükşehir Belediyesi ve SATSO el ele vereceğiz bu önemli yatırımı en kısa zamanda şehrimize kazandıracağız.”