SON DAKİKA

Doğa Yürüyüşleri’nde bahar dönemi başlıyor

Adapazarı, Erenler, Kocaali, Marmara, Sakarya, Sakarya, Sakarya, Sapanca, Serdivan, Yaşam

‘Coğrafyanın hakimi Evliya Çelebi’

Adapazarı, Erenler, Marmara, Sakarya, Sakarya, Sakarya, Serdivan, Yaşam

‘Dünya Standartlarında İmkanlara Sahibiz’

İzmit, Kampüs, Kocaeli, Kocaeli, Kocaeli Üniversitesi, Marmara

Yapılandırma fırsatı 28 Şubat’a kadar uzatıldı

Adapazarı, Erenler, Marmara, Sakarya, Sakarya, Sakarya, Sektörel, Serdivan

‘Adaletten Asla Şaşmayacağız’

Bu haber 02 Ağustos 2016 - 17:23 'de eklendi ve 2845 kez görüntülendi.

Sakaryanın STK temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Zeki Toçoğlu, “İşimizi daha sağlam tutacağız. Darbe kadar darbeden rant çıkarmak isteyenler de ahlaksızdır. Memleketimiz üzerindeki kara bulutları kaldıracağız. Bizim meselemiz budur. Adaletten şaşmayacağız. Merhametimizi kendimize kurşun olarak döndürmeyeceğiz. Bazı ölçüler var. Bu ölçülere göre hareket edeceğiz” dedi.

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir genelinde faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve sendikaların temsilcileri ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen görüşmede 15 Temmuz sürecinin ardından STK’ların çalışmaları değerlendirildi. Programda ayrıca 6 Ağustos Cumartesi günü Demokrasi Meydanı’nda düzenlenecek büyük mitingin ayrıntıları ele alındı.

Meydanda Ayrım Yok

Görüşmede söz alan İHH Sakarya Şubesi Başkanı Sebahattin Aydın, “Tarihimizde birçok kırılma noktası var. Çanakkale Zaferi’ni anlatırız. Cihan Harbi’ni anlatırız. 15 Temmuz’dan sonra artık 81 vilayette destan yazıldığını, bütün şehirlerde kutlu bir direniş gösterildiğini de anlatıyoruz. Ülkemizin her renginden, her etnik grubundan, siyasi yelpazenin tüm unsurlarından isim meydanda vardı. Sivil toplum kuruluşlarımızın da hepsi şunu düşündü: Çocuklarımızın, eşlerimizin bu hainlere itaat ederek yaşaması düşünülemezdi. Meydana böyle yaşamama anlayışla çıktık. Sayın Valimiz ve Şehrül Eminimiz Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz. Millet olarak gösterdiğimiz reflekslerin ardından 18 gecedir meydandayız. Biz inancımız gereği bunu bir Ribat olarak da görüyoruz. Nöbetimiz bitene kadar orada olacağız” diye konuştu.

Tarihin Gördüğü En İğrenç Kalkışma

Aydın’ın ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Toçoğlu, “Bu iş bize şunu gösteriyor: bu düşman değişik bir düşman. Bir alameti farikaları yok. Düşman alameti farikasıyla bilinir. Ancak karşımızda bukalemun gibi renk değiştiren bir hainler çetesi var. Tarihin gördüğü en iğrenç kalkışmayla karşı karşıyaydık. Milletimizin basireti ve ferasetiyle bu kalkışmayı önledik. Şimdi sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte halen teyakkuzda olmak zorundayız. Bu kalkışma başarılı olsaydı, belki ülkemiz de parçalanacaktı. Sakarya’da sevindirici bir şey var: STK’lar, dernekler, vakıflar, sendikalar, hepsi şunu söylediler, ‘Bu hükümete değil, devlete yapılmış bir darbedir.’ Bu anlamda sizlere ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Ayrım 17-25 Aralık’tır

Başkan Zeki Toçoğlu açıklamalarına şöyle devam etti; “İşimizi daha sağlam tutacağız. Darbe kadar darbeden rant çıkarmak isteyenler de ahlaksızdır. Memleketimiz üzerindeki kara bulutları kaldıracağız. Bizim meselemiz budur. Adaletten şaşmayacağız. Merhametimizi kendimize kurşun olarak döndürmeyeceğiz. Bazı ölçüler var. Bu ölçülere göre hareket edeceğiz. 17-25 Aralık’tan sonra bu yapıyla ilişkilerini sürdürenler, kuruluşlarına üye olanlar, okullarına çocuklarına gönderenler bu yapının destekçileridir. Ayrım budur. 17-25 Aralık’tan sonraki duruş önemlidir. Devletimizin politikalarını takip edeceğiz. Asıl iş merkezden sevk ve idare ediliyor. Sivilleşme adına yapılan hamlelerin takipçisiyiz.”

STK’lar Bize Güç Verdi

“Hepiniz ayrı bir kitleyi temsil ediyorsunuz. Sizin de ayrı ve büyük sorumluluklarınız var. Bugüne kadar süreci çok iyi götürdük. Bundan sonra da beraberce bu çalışmayı nihayete erene kadar rehavete kapılmadan sürdürmeliyiz. Belli bir anlayışın temsilcisi olarak sizler, daha sıkı bir dayanışma içerisinde halkımızla bütünleşmelisiniz. Unutmayalım: halkımız gereken neyse yaptı. Bize düşen bu halka layık olmaktır. ‘Bu darbeyi nasıl savuştururuz?’ bu sorunun cevabını arayalım. Size yakışanı yaptınız. Hukuk içerisinde her şeye katkı sağlayabiliriz. Ziyaretiniz bize güç verdi. Cumartesi günü bir final yapacağız. Çok büyük bir kalabalıkla Sakaryalı hemşerilerimizden helallik isteyeceğiz. Bu konuda size yardımcı olmaya da hazırız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.