Akyazı’ya İçmesuyu Müjdesi

7 milyonluk kanalizasyon çalışmalarının devam ettiği Akyazı için içmesuyu müjdesi veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş; “4 Eylül Cuma günü Akyazı Kuzuluk içmesuyu inşaatının ihalesini gerçekleştiriyoruz. Akyazı’mıza ve hemşerilerimize hayırlı olsun.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, altyapı çalışmalarının devam ettiği Akyazı için yeni bir yatırım müjdesi verdi. Rüstem Keleş, “Şehir genelinde olduğu gibi Akyazı ilçemizde de önemli yatırımları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Akyazı’ya bağlı Kuzuluk Mahallesi’nde yaklaşık 7 milyonluk kanalizasyon inşaatımız sürüyor. Ekiplerimiz 53 kilometrelik hattın 45 kilometresini tamamladı. Bölge için şimdi de içmesuyu projesini hayata geçiriyoruz. İnşallah 4 Eylül Cuma günü Akyazı Kuzuluk İçmesuyu İnşaatı için ihaleye çıkacağız” dedi.

79 kilometre hat
Akyazı’da hayata geçirilecek yeni içmesuyu yatırımı ile ilgili bilgiler de veren Rüstem Keleş, “İlçemize 79 kilometre içmesuyu hattı ve iki içmesuyu deposu inşa edeceğiz. Yeni yatırımımız Ballıkaya Barajı ile entegre olacak. Kuzuluk Mahallesi’nin gelecek nüfus projeksiyonuna göre hazırlanan yatırım uzun yıllar hemşerilerimizin hizmetinde olacak. Bölgede içmesuyu noktasında hiçbir sorun yaşanmayacak. Ayrıca Akyazı Bıçkıdere Mahallesi’nde de 700 metreküplük içmesuyu deposunun yapımına devam ediyoruz. Yeni yatırımlarımızın Akyazı’mıza ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.