Ali İnci, ‘Teröre Fırsat Vermeyelim’

   

AK Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Ali İnci, yaptığı açıklamayla Savcı Mehmet Selim Kiraz’a yapılan haince saldırıyı kınadı.

AK Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Ali İnci, yaşanan olayları sert bir dille kınayarak, “Bu olaylar en basit tabirle vatan hainliğidir. Sorumluları hesap vermek zorunda!” ifadelerini kullandı. İnci’nin açıklaması şu şekilde;
“Dün öğlen saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’nda meydana gelen olay tüm Türkiye’nin malumudur. Bir terör örgütünün mensupları, Türkiye Cumhuriyetinin vazife başındaki savcısını rehin almış ve sonrasında 5 kurşun sıkarak şehit etmiştir. Bu teröristlerin sıktığı kurşun sadece Savcı Mehmet Selim Kiraz’a değil; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sıkılmıştır. Devletimizin bu terör örgütüne soğuk yüzünü göstereceğinden benim hiç şüphem yok; kimsenin de olmasın. Bizim devletimiz artık bir takım aileler tarafından yönetilmiyor, bir takım ülkeler tarafından yönetilmiyor. Dertleri, gayeleri bu ülkeyi bölmek. Ancak bu devletin sahibi millettir. Millete yapılan bu operasyonlara misli ile karşılık verileceğini düşünüyorum. Şehit Savcımıza Allah’tan rahmet ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Her türlü terörü ve terör eylemini lanetliyorum. Bu güne kadar terörle çözülmüş hiçbir mesele olmadığını gördük. Teröre fırsat vermeyelim.”