İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

APEK’ten bir yatırım da Yenipazar’a

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) 18 Şubat tarihinde ihaleye çıkardığı Yenipazar Satış Mağazası’nın temeli görkemli bir törenle atıldı. 2.061 m2 arsa üzerinde; 137 m2 idari bina, 400 m2 sinde depo ve 137 m2 sinde ise lojman yer alacak.

160 günde bitmesi beklenen satış mağazasında;gübre, ilaç, tohum, lastik, zirai aletler ve mazot satışı yapılacağını söyleyen APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, çiftçinin ihtiyacı olan her şeyin tek bir yerden alınmasına olanak sağlayan satış mağazasının hayırlı olmasını diledi.

Her yıl bir yada iki satış mağazasını kendi yerlerine kavuşturduklarını kaydeden Başkan Aya, “Önceki gün Akyazı satış mağazamızın açılışını yaptık. Bugünde Yenipazar satış mağazamızın temelini atıyoruz. Kooperatif olarak kirada hizmet veren satış mağazalarımızı kendi yerlerine kavuşturuyoruz. 19 satış mağazamızın sadece 5’ i şuan kirada hizmet vermekte. Yenipazar ile birlikte bu yıl içerisinde Bolu satış mağazamızın da arsasını aldık ve inşaatına en kısa zamanda başlayacağız. İnşallah önümüzdeki 2 yıl içinde kirada hizmet veren satış mağazamız kalmayacak” dedi.

APEK tarafından yaptırılacak olan Yenipazar Satış Mağazası’nın temel atma törenine; Yenipazar İlçe Kaymakamı Mehmet Kılıç, Belediye Başkanı İlhan Özden, Garnizon Komutanı Jandarma Astsubay Üzeyir Cırrık, Emniyet Amiri Abdülkadir Türk’ün yanında çok sayıda çiftçi katıldı. Törende APEK Yönetim Kurulu üyeleri Sebahattin Karasakal, Şevket Kökçü, Cevdet Sağlık, Ferda Özten ile Kooperatif Müdürü Kamil Özmen de hazır bulundu.