İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Asırlık çeşme restore edildi

İzmit’e 4 kilometre uzaklıktaki Çayırköy girişi Gölkay Park sapağında bulunan ve 1800 yıllarında bir kahveci tarafından yapılan çeşme restore edilerek hizmete açıldı. Açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra belediye meclis üyesi aynı zamanda İzmit Belediyesi Muhtar Masası Sorumlusu Mehmet Çetin, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Yoldaş, Ak Parti İlçe yöneticisi Hayrettin Arıcan, Çayırköy Muhtarı Aşır Akbaba ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞEHİR KONFORUNDA KÖYLER
Açılışta konuşan Başkan Doğan ” bir yıldır köylerimizi adım adım dolaşıyoruz. İstiyoruz ki köylerimiz yine köy kokusunda, köy tadında ama şehrin konforunda olsun. Yolları, parkları olsun, çevresi temiz, binaları bakımlı olsun, ama köy dokusunu da kaybetmesin. Köylerimizi teker teker inceledik eksikleri tespit ettik ve hizmetleri sunmaya başladık. Bu köyümüzün çeşmesini onardık, yeniledik. Şu anda farklı köylerimizdeki onlarca çeşmemiz de onarılıyor, olmayanlara da yenileri yapılıyor.

GÖREV KABUL EDİYORUZ
Atalarımızdan kalan değerleri yaşatmak bizim boynumuzun borcu. İşte asıl milliyetçilik bu. Milliyetçilik öyle lafla olmaz. Ben milliyetçiyim deyip te Atadan kalan hiçbir değere sahip çıkmayanlar, şehidimizi hatırlamayan, gazimizi hatırlamayan, bu vatanda bizden önce yaşamış bizim bu günlere gelmemize büyük uğraşlar vermişleri hatırlamayanlar var. Asıl milliyetçilik, değerlerimize sahip çıkıp, bu değerleri yarınlara, yavrularımıza taşımaktır. Bizde bu vefa borcumuzu yapmaya çalışıyoruz. Bu çeşmemizi onararak kahveci ağabeyimizin, büyüğümüzün yaptığı esere da yeniden hayat vermiş olduk” dedi.

KALBİMİZ HİZMET İÇİN ATIYOR
Hep birlikte daha güzel hizmetler yapacaklarını da vurgulayan Doğan ” sizler, yeter ki arkamızda durun, bizi bırakmayın, siz olmasanız biz bunları yapamayız. Eskiden de ülke aynı ülke, kaynaklar aynı kaynaktı ama olmuyordu. Peki, neden çünkü birlik yoktu. Şimdi biriz. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, belediye başkanından, muhtarına kadar kalbimiz hizmet için atıyor. Şimdi bu birliği bozmaya çalışıyorlar. Bu birlik bu düzen bozulursa kim kaybedecek tabi ki yavrularımız, yani geleceğimiz kaybedecek. Siz kazanmayacaksınız, Türkiye kazanmayacak. Sizden tek isteğim bu oyunlara gelmeyin. Biz büyük bir milletiz” şeklinde konuştu.

 

jpeg (3)