• DOLAR
  5,7026
  %0,09
 • EURO
  6,3167
  %0,06
 • ALTIN
  269,81
  %0,03
 • BIST
  106.923
  %-0,56
Avcılar’da minaresi yıkılan caminin diğer minaresinin de sökümüne başlandı

Avcılar’da minaresi yıkılan caminin diğer minaresinin de sökümüne başlandı

5.8’LİK DEPREMİN ARDINDAN AVCILAR’DA 2 MİNARELİ CAMİNİN BİR MİNARESİ YIKILMIŞTI. YIKILAN MİNARE GEÇTİĞİMİZ HAFTA SONU SÖKÜLÜRKEN, İKİNCİ MİNARE İSE DEV VİNÇ YARDIMIYLA BUGÜN SÖKÜLMEYE BAŞLADI.

Booking.com

Silivri açıklarında meydana gelen 5.8’lik depremin ardından Avcılar’da 2 minareli caminin bir minaresi yıkılmıştı. Yıkılan minare geçtiğimiz hafta sonu sökülürken, ikinci minare ise dev vinç yardımıyla bugün sökülmeye başlandı. Ekiplerin çalışması ise havadan görüntülendi.

26 Eylül Günü Silivri açıklarında 5.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Depremde Avcılar’da Hacı Ahmet Tükenmez Camisinin 2 minaresinden birisinin bir kısmı yıkılmıştı. Yıkılan minarenin söküm işlemleri geçtiğimiz cumartesi ve pazar günü dev vinç yardımı ile tamamlandı. İbadete kapalı olan caminin ikinci minaresi de bugün ekipler tarafından sökülmeye başlandı. Minarenin ucundaki hilali ilk olarak yıkan ekipler, çalışmalarına devam ediyor. Çevrede yaya geçişi ve araç geçişi için yollar kapatılırken çalışmaların gün boyu devam etmesi bekleniyor.

Ekiplerin çalışması drone ile havadan da görüntülendi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com