İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakan İslam ‘Temel amacımız, ailelerimize gerekli desteği ve yardımı vermektir’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam’ın başkanlığında düzenlenen Sakarya İl Değerlendirme Toplantısı’na Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik, Bakanlık diğer Üst Düzey Yetkilileri, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve Daire Müdürleri katıldı.

Bakan İslam, değerlendirme toplantısında; sosyal hizmetlerin çok büyük bölümünün çocuk, kadın, yaşlı, engelli, sosyal yardımlar, şehit ve gazi yakınlarına yönelik hizmetlerin tek çatı altında toplandığını anlatan Bakan İslam, “Temel amacımız, öncelikle kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk ve engelli olmak üzere ailelerimize gerekli desteği ve yardımı vermektir” diye konuştu. Toplantıda ilde verilen hizmetlerin durumu, sorunlar ve ihtiyaçlar görüşüldü.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Sayın Ayşenur İslam, Vali Hüseyin Avni Coş ve beraberindekiler daha sonra Yenikent Mahallesi’ndeki “Alo 183” çağrı merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Ardından Çanakkale’de 24 Şubat’ta görev yaptığı gemi kamarasında ölü bulunan Astsubay Can Tayfur Tayanç’ın Serdivan ilçesindeki baba ocağını da ziyaret ederek ailesine başsağlığı dilediler.

Bakan İslam ve Vali Coş daha sonra Hendek Belediye Başkanlığına seçilen İrfan Püskülü’yü ziyaret etti. Ardından Yaşlılar Haftası kapsamında Sakarya’nın Hendek ilçesindeki Melek Nişancı Huzurevi’ni ziyaret edip burada yaşlılar ile sohbet edip, akşam yemeğinde birlikte oldular.