İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakan Ziya Selçuk’tan Sakarya eğitimine övgü dolu sözler

Sakarya ili eğitim stratejilerinin konuşulduğu Ortak Akıl Konferansı Ramada Otel’de yapıldı. Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen Ortak Akıl Konferansı’na Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk da katıldı.

SAKARYA

Bakanlık görevine başladıktan sonra Sakarya’ya ilk kez gelen Ziya Selçuk konferansın yapıldığı otelde milli eğitim camiası ve katılımcılar tarafından coşkuyla karşılandı.

Ortak Akıl Konferansı’nın bir bölümüne katılan Bakan Selçuk Sakarya’da eğitimcilerin gayretli çalışmalarından gurur duyduğunu ifade etti.

Buradaki çalışmaların diğer illere örnek olması temennilerinde bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “Sakarya Valiliği’nin himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilde bulunan eğitim camiasının hep birlikte üretmeye çalıştığı faaliyetlerden çok memnun oldum. Burada yapılan çalışmalarda bütün ilin adeta eğitimde hedeflerine ulaşmak için yoğun bir gayret içerisinde olduklarını gördüm. Bu çalışmaların devamı ve yaygınlaşması için bakanlık olarak her türlü desteği vermeye hazırız.

Bugün arkadaşların yaptığı grup çalışmalarının her birinde Sakarya’da eğitim kalitesinin yükselmesi için nasıl bir vizyon, nasıl bir misyon, hangi değerlerle ve hangi yol haritası ile ne yapılabilir sorusunun cevaplarının arandığı bir durum söz konusu. Buradan ortaya çıkacak sonuçlarla Sakarya’nın eğitim sisteminin çok daha güçlü bir biçimde hayata geçirileceğinden eminim.” dedi.

Sakarya’da eğitime yönelik yoğun faaliyetlerden memnunluk duyduğunu ifade eden Bakan Selçuk eğitimcilerin özverili gayretlerinin kendileri için çok değerli olduğunu belirtti.

Ortak Akıl Konferansını takip eden gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Selçuk Sakarya’daki bu çalışmaların bütün illere örnek olmasını temenni etti.

Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’tan Sakarya’daki eğitim çalışmalarına yönelik bilgiler de alan Milli Eğitim Bakanı konferansın ardından milli eğitim yöneticileri ile bir toplantı düzenledi.

 

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.