İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başiskele’de termal, sağlık ve doğa turizmi atağı

Başiskele termal, sağlık ve doğa turizmi eylem planı koordinasyon toplantısı, 7 yıldızlı ilçe olan Başiskele’de faaliyet gösteren 5 yıldızlı hastaneler, oteller ve doğa turizm tesislerinin yetkilileriyle turizm sezonuna girerken, yerel ve kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla işbirliği ve koordinasyon istişarelerinde bulundular.

BAŞİSKELE’DE TERMAL, SAĞLIK VE DOĞA TURİZM ATAĞI

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz öncülüğünde Wellborn Hotel’de toplantıya katılan, The Ness Termal Otel, Wellborn Hotel, Hilton Hotel, Akademi Hastanesi, Medical Park Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, Batı Asya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Karaaslan Camping, Eraslan Tatil Köyü, Pepeşin Organik Tarım Çiftliği, Parpalia Konaklama ve Restaurant, Ogzala Çiftliği Konaklama ve Hobi Bahçeleri, Gazi’nin Yeri Camping, Karaca Dağ Evleri tesis yetkilileri koordinasyon toplantısına katılarak, turizm sektörü yetkilileri olarak ayrı ayrı düşüncelerini belirttiler.

BAŞİSKELE TURİZM’DE İDDİALI
Doğa termal ve sağlık turizm tesis yetkilileri, faaliyetleri ile ilgili kısa ve öz bilgiler vererek, işbirliği içerisinde Kocaeli’nin oksijen kaynağı olan Başiskele’nin turizm potansiyelini yükseltmek, ortaklaşa bir kampanya ile Başiskele turizmini Dünya’ya tanıtmaya karar verdiler. Hüseyin Ayaz başkanlığında tüm katılımcıların ortak görüşü, Başiskele’de turizm kalkınmanın temel taşı olarak kabul edilerek, bu doğrultuda çalışmaların yoğun bir şekilde ve birlikte sürdürüleceği deklere edildi.

BAŞKAN AYAZ: “TURİZM DENİNCE AKLA BAŞİSKELE GELECEK”

Toplantıda Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz:” Başiskelemiz 2009 yılında ilçe olana kadar Türkiye’nin saklı bahçesi konumunda idi. Var olan güzellikleri ve değeri kendi dışındakilerin farkında olmadığı bir cevher olarak keşfedilmeyi bekliyordu. Bu keşfin en yakın tanığı sadece Başiskelelilerdi, biz göreve geldiğimizde bu saklı bahçeyi gün ışığına çıkarma kararı aldık ve ülkemizin her bireyinin bu güzellikleri yaşaması gerektiğini düşündük. Özellikle Marmara Bölgesindeki illerimizde yaşayan vatandaşlarımızın doğa özlemini gideren yeni, rüya gibi bir hayat arayışına cevap vermeyi hedefliyoruz. Çünkü biliyoruz ki Başiskele “tüm öz değerleri ve tüm doğal kaynakları” ile ulaşılmayı bekliyor. Yaşanılası bu şehrin her metrekaresi siz değerli termal sağlık ve doğa turizm yatırımcılarının hizmetleriyle herkes tarafından keşfedilecek” dedi.

7 YILDIZLI BAŞİSKELE’NİN TURİZM YILDIZI PARLIYOR

Termal sağlık ve doğa turizm tesis yetkilileri, birlik ve beraberlik içinde ilk defa böyle bir toplantı düzenlediği ve turizmi desteklediği için Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a te