3.6 C
İstanbul

Başkan Akpolat ‘Mecbur Kalmadıkça Evden Çıkmayın’

- REKLAM -

İSTANBUL – Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, vatandaşları pandeminin yayılma hızı konusunda uyararak bir çağrıda bulundu. Akpolat: ‘’Beşiktaş’ta, İstanbul’da ve ülke genelindeki vaka sayıları ve kaybettiğimiz yurttaşlarımız durumun ne denli yaşamsal olduğunu ortaya koymaktadır. Bütün yurttaşlarımızı daha dikkatli olmaya, mecbur kalmadıkça evden çıkmamaya ve kurallara uymaya davet ediyorum’’ dedi.

Koronavirüsle geçen bir yıldan sonra halen ülkemizde artmaya devam eden vakalar sonrası Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, vatandaşlara çağrıda bulundu. Akpolat, pandeminin olağanüstü bir yayılma hızına kavuştuğunu belirterek, İstanbul’un önemli yaşam merkezlerinden biri olan Beşiktaş’taki nüfus yoğunluğunun ciddi bir kaygı yarattığını ifade ederek herkesi dikkatli olmaya çağırdı.

‘’HERKESİ OLAĞANÜSTÜ DURUMA UYGUN DAVRANMAYA, ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAMAYA DAVET EDİYORUM’’

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: ‘’Bütün çabamızla insanlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için olağanüstü mücadele veriyoruz. Ancak karşılaştığımız tablo iç açıcı değil. Kurduğumuz Saha Çözüm Ekibiyle; 93.540 hane 10.816 işyeri ve kamusal alan ziyareti gerçekleştirdik. Pandemi döneminde 14 bin gıda paketi, 440 bine yakın sıcak yemek, 3 milyon maske, 104 bin 356 dezenfektan dağıtımı yaptık. Ramazan ayında günlük yemek kapasitemizi 5.000 adete çıkardık. İhtiyacı olan her yurttaşımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Ancak İstanbul’un en kalabalık merkezlerinden biri olan Beşiktaş’ta nüfus yoğunluğu salgının yayılımına ilişkin kaygılarımızı artırmaktadır. Adeta normal zamanlarda yaşıyormuşçasına davranmak kendimizi, sevdiklerimizi ve bütün insanlar için çok ama çok büyük riskler içermektedir. Bu riskleri ortadan kaldırmak için herkesi olağanüstü duruma uygun davranmaya, zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya davet ediyorum. Kendi sağlığımızı, halkın sağlığını korumak adına hepimizin çok ama çok dikkatli olmasının yaşamsal olduğunu bir kez daha önemle vurgulamak isterim’’ dedi.

- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler