Başkan Alemdar’dan İş adamlarına Serdivan’da, yatırım çağrısı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar TÜMSİAD “Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği” üyeleri ile bir araya geldi.

TÜMSİAD Sakarya Şube binasında gerçekleşen programda TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kesik, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, SATSO Eski Meclis Başkanı Adnan Borazancıoğlu, Tümsiad Başkan Yardımcıları Ahmet Ölmez, Selahattin Bektaş, Nihat Baltaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Genç Tümsiad Şube Başkanı Ahmet Yılmaz ve üyeler de hazır bulundu. Toplantı salonunu dolduran iş adamları sohbet ortamında gerçekleşen programda Başkan Yusuf Alemdar’a soru sorma fırsatı da buldular.
Programda Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, iş adamlarına Serdivan’da Yatırım Fırsatları konulu bir de sunum yaptı.

Hayata geçirilecek her projenin doğrudan ya da dolaylı olarak iş adamlarına yatırım fırsatı da sunduğunu dile getiren Alemdar, “Tüm projelerimizde amacımız bir zihniyeti ve fikri ortaya koymak, biz eserlerimizi ve hizmetlerimizi 100 yıl sonrasına taşımanın derdindeyiz.” dedi.

Untitled-1

Yusuf Alemdar, Serdivan’ın konum itibari ile Sakarya’nın batıya açılan kapısı olduğunu ifade ederek, “Serdivan konumu itibari ile Sakarya’nın batıya açılan kapısıdır. Nüfusu her geçen gün artan Serdivan’da takip eden değil, takip edilen olmak için çalışıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de yarın da tüm sivil toplum kuruluşlarımızla ve vatandaşlarımızla birlikte karar vererek, ortak akılla geleceğin Serdivan’ını inşa etmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda yatırım yapmak isteyen ve geleceğin Serdivanında biz de yer almak istiyoruz diyen tüm işadamlarımıza kapımız sonuna kadar açık” diye konuştu.

Serdivan’ın; 54. Cadde, Kırantepe, Gölpark’ın yanı sıra Kervansaray, Sağlık Kampüsü, Masal ve Macera Park, Çocuk Üniversitesi, Hobi Bahçeleri ve diğer tüm projeleri ile turizmin her alanında söz sahibi olacağını belirten Başkan Alemdar, “Serdivan yeni vizyon projeleriyle; doğa, eğitim, sağlık, kültür, spor ve kongre merkezi olacak” dedi.
TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik ise, şunları söyledi: “Serdivan, yatırım ve iş geliştirme bakımından önü açık bir ilçemiz, iş adamları derneği olarak Sakarya’ya yatırım yapılması ve bu konuda belediyelerimizle yatırım yapılabilecek alanlarla ilgili iş birliğine hazırız. Amacımız iş adamlarımızın Sakarya’ya yatırım yapmasını sağlamak ve desteklemektir. Bu anlamda projemizi önce Serdivan Belediyesi ile başlattık ve diğer belediyelerimiz ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz”

Başkan Murat Kesik, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a program sonunda teşekkür ederek, plaket takdiminde bulundu.