25.3 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Başkan Doğan, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler asamblesine katıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Strasburg’daki temasları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Doğan asil üye olarak Fransa’nın Strasbourg şehrinde ki Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler asamblesinde Türkiye’yi temsil etti. Strasbourg’daki toplantıya Doğan’ın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in başkanlığında bazı belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin de bulunduğu 12 kişilik heyet katıldı.

GENÇLER VE GÖÇ KONUŞULDU
Kongre süreci ve bu süreç içerisindeki incelemeleriyle ilgili açıklama yapan Başkan Doğan “heyetimiz 3 günlük süre içerisinde yoğun bir çalışma gösterdi. Kongre de özellikle Türkiye’de belediyeler tarafından gençlere yönelik yapılan çalışmalar anlatıldı. Kongrenin diğer önemli maddesi ise göç konusu oldu. Göç konusunda Türkiye’nin dünyadaki hiçbir ülkenin göstermediği yardım severliği gösterdiği konusuna değinildi. İstatistiklere göre ülkemizin 2 milyona yakın mülteciyi barındırdığı bilgisi verilirken, Avrupa’nın da bu konuda daha duyarlı ve daha destekleyici olması konusunda çağrıda bulunuldu.

İNSANİ YARDIMDA DÜNYADA BİRİNCİYİZ
Ayrıca Türkiye’nin Amerika ve İngiltere’yle birlikte dünyada en çok yardımı yapan üç ülkeden biri olduğu belirtildi. Yapılan insani yardımın nüfusa oranlanması halinde ise ülkemizin dünya da en fazla yardım yapan 1. ülke olduğu da tüm dünyaya duyurulmuş oldu” dedi.

AK PARTİ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Doğan, Fransa’da bulunduğu süre içinde, genel seçimler için ilk defa kurulan Strasburg’daki Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezini de ziyaret etti. Partililer tarafından coşkuyla karşılanan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Fransa’da yaklaşık 70 bin seçmenin oy kullanacağı Haziran seçimleri için partilerle değerlendirmelerde de bulundu.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SGB’de görev dağılımı yapıldı

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) genel kurulu sonrasında göreve seçilen yönetim kurulu kendi arasında toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.  Sakarya’da mesleki anlamda...