Başkan Toçoğlu ‘Geyve’nin Geleceği İçin Çalışıyoruz’

Geyve altyapı çalışmalarında sona gelindiğini belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçe için içmesuyu yatırımı müjdesi verdi. Başkan Toçoğlu, “Kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmalarının ardından ilçemize 17 kilometrelik içmesuyu hattı kazandıracağız. Yeni yatırımımızla bölgedeki yatırımlarımız 40 Milyon TL’yi aşacak. İnşallah tüm çalışmalarımızın tamamlanmasıyla ilçemizdeki gerekli düzenlemeleri de yapacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve’de devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Toçoğlu, “Geçtiğimiz yerel seçimlerde Geyveli hemşerilerimizle her buluştuğumuzda altyapı yatırımlarını başlatacağımızın sözünü vermiştik. Hamdolsun seçimlerin ardından süratle çalışmalarımıza başladık. Bugün Geyve’de kanalizasyon hattından yağmursuyu hattına, atıksu arıtma tesisinden içmesuyu isale hattına kadar 4 koldan projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

94 kilometrelik kanalizasyon hattı
Kanalizasyon çalışmalarının önemli ölçüde tamamlandığını belirten Toçoğlu, “Gelecek nesillere daha yaşanabilir, doğal güzellikleri daha çok korunmuş bir Geyve bırakabilmek için altyapının taşıdığı önemi biliyoruz. Bu kapsamda projelendirdiğimiz 94 kilometrelik kanalizasyon hattının 80 kilometresi tamamlandı. Çalışmalarımız süratle devam ediyor. Geyve’nin Büyükşehir’e bağlanmadan önce yaşadığı yağmursuyu sorununu da çözüme kavuşturuyoruz. Bu kapsamda projelendirdiğimiz 7 kilometrelik yağmursuyu hattının da yaklaşık 5 kilometresi tamamlandı” dedi.

Ortak Atıksu Arıtma Tesisi
Başkan Zeki Toçoğlu, “Altyapı çalışmaları kapsamında bölgeye Pamukova ilçemizin de faydalanacağı Atıksu Arıtma Tesisi inşa edeceğiz. Yapım çalışmalarımız başlamak üzere. Geyve ve Pamukova ilçelerinde inşa edilen kanalizasyon hatları ile atıksu arıtma tesislerine taşınacak atıksular, arıtma işleminin ardından doğal ortama deşarj edilecek. Bu sayede hem ilçelerimiz hem de Sakarya Nehri korunmuş olacak. Bu yatırımlarımızla Sakarya Nehri daha temiz akacak” diye konuştu.

Yeni içmesuyu yatırımı
Devam eden çalışmaların yanı sıra Geyve’ye yeni yatırım müjdesi de veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Geyve ilçemizde devam eden kanalizasyon çalışmalarımızın yanı sıra şimdi de içmesuyu projemizi hayata geçiriyoruz. İhalemiz yapıldı. Yaklaşık 4 Milyon TL’lik yatırımla Geyve’ye 17 kilometrelik içmesuyu hattı kazandıracağız. Bu projemiz Alifuatpaşa’da tamamladığımız 61 kilometrelik içmesuyu hattımız ile entegre olacak. Bölge için orta vadeli içmesuyu kaynağı oluşturma adına sondaj çalışmalarımız da olacak. Bu sayede hem Geyve’de hem de Alifuatpaşa bölgesinde herhangi bir içmesuyu sorunu yaşanmayacak. İlçemizin çeşmelerine daha bol içmesuyu, kesintisiz bir şekilde ulaşacak” dedi.

Gerekli düzenlemeler yapılacak
Başkan Toçoğlu, “Bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda sona geldik. İnşallah kısa süre içerisinde tüm çalışmalarımız tamamlanmış olacak. Çalışmalarımız boyunca gösterdikleri hassasiyetten dolayı tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu zorlu süreci el birliği ile götürüyoruz inşallah birlikte sonlandıracağız. Çalışmaların ardından da gerekli tüm düzenlemeler yapılacak. Her zaman üzerimize düşeni yerine getiriyoruz, yine üzerimize düşen çalışmaları gerçekleştirmeye hazırız. Hayata geçirdiğimiz altyapı yatırımları uzun yıllar Geyveli hemşerilerimizin hizmetinde olacak. Tüm yatırımlarımız Geyvemizin geleceği için. Altyapı çalışmalarımızın yanı sıra yeni içmesuyu yatırımımızın da ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.